INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  JAPONIA

VIDEO Pantera roz! Debut cu gol pentru Martinus în Japonia, unde a adus victoria echipei sale

Articol de GSP - Publicat duminica, 03 aprilie 2016 08:51

Quenten Martinus, fostul jucător al celor de la FC Botoșani, a debutat cu gol pentru Yokohama într-un meci cu Gamba Osaka.

Yokohama a jucat în deplasare, iar în minutul 18 se vedea deja condusă cu 1-0. Până la pauză, Shunsuke Nakamura, fostul jucător al Barcelonei și al lui Espanyol, a egalat cu un gol superb.

Cu 20 de minute înainte de final, Yokohama a scăpat pe contraatac, mingea a ajuns la Martinus și acesta a stabilit scorul final.

Yokohama e pe locul 4 în prima ligă din Japonia, cu 10 puncte după 5 etape, la două lungimi în spatele liderului Urawa.