INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  ANGLIA

VIDEO Suarez, de la agresor la victimă! Accidentat după ce a fost atacat fără minge de Huth

Suarez (Foto: Daylife.com)

Articol de GSP - Publicat luni, 19 martie 2012 00:00 / Actualizat luni, 19 martie 2012 13:08

Atacantul uruguayan Luis Suarez a fost accidentat destul de serios de fundaşul german Robert Huth în timpul partidei Liverpool - Stoke City 2-1

După ce a deschis scorul la mijlocul primei reprize, Luis Suarez a rămas pe teren pînă spre finalul partidei. În minutul 89, mingea se afla în terenul lui Liverpool, iar uruguayanul aştepta o pasă în cealaltă jumătate.

Deşi departe de locul în care se afla balonul, Suarez a fost atacat din spate de către Robert Huth. Fundaşul german l-a călcat pe gleznă, iar Suarez a căzut ca secerat, fiind schimbat imediat cu Jordan Henderson.

În Anglia, părerile sunt împărţite. Există voci care consideră că Huth merita eliminat sau cel puţin suspendat pe baza probei video, în timp ce alţi specialişti afirmă că germanul nu a avut vreo vină şi l-a călcat din greşeală pe atacantul advers.

Liverpool a cîştigat semifinala FA Cup cu Stoke City, scor 2-1. "Cormoranii" vor juca în semifinale cu învingătoarea dintre Everton şi Sunderland, meci care va fi rejucat după rezultatul de 1-1 înregistrat sîmbătă.

Comeback neașteptat! Cristi Balaj semnează și va fi noul președinte al clubului din Superliga