INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FC SEVILLA - BARCELONA 2-2

VIDEO Titlul se joacă în Spania » Barcelona pierde teren, după remiza cu Sevilla

Lionel Messi

Articol de GSP - Publicat duminica, 12 aprilie 2015 09:54

Avantajul Barcelonei în fruntea campionatului spaniol s-a înjumătățit după remiza cu FC Sevilla, scor 2-2, iar Real Madrid a ajuns la doar două puncte.

Catalanii aveau un avantaj de două goluri după jumătate de oră de joc, Messi (14) și Neymar (31) trecîndu-și numele pe tabelă.

Click aici pentru VIDEO!

Surpriză însă, Sevilla a redus din handicap prin Banega peste numai 7 minute, în timp ce Gameiro a stabilit rezultatul final în ultimele minute ale partidei.

7 etapemai sînt pînă la finalul campionatului în Spania

VIDEO Festival pe Bernabeu » Real Madrid a învins echipa fostului stelist Piovaccari. Ronaldo a făcut iar spectacol!

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”