INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  FRANŢA

VIDEO Un vampir la Paris! » Ibrahimovici a luat ”galben” după ce a fost pupat pe gît în PSG - Nice 3-0

Ibrahimovici, 27 de goluri în 29 de meciuri la PSG, și-a descoperit un admirator argentinian în Ligue 1

Articol de - Publicat marti, 23 aprilie 2013 00:00 / Actualizat luni, 22 aprilie 2013 20:30

Omul meciului de duminică, gol şi o pasă decisivă, atacantul suedez a rămas şocat de gestul ”afectuos” şi provocator al fundaşului Civelli.

Duminică a fost ziua gesturilor şocante. După ce Suarez l-a muşcat de mînă pe Ivanovici, dincolo de Canalul Mînecii un adversar a "atentat" la gîtul lui Ibrahimovici. Dar n-a fost violent ca uruguayanul, ci suspect de afectuos. Civelli, fundaşul lui Nice, s-a lipit la un corner de Zlatan, sărutîndu-l pe furiş pe atacantul suedez în meciul cu PSG (0-3)!

Gestul provocator pentru Zlatan s-a petrecut înaintea pauzei. Stupefiat, golgeterul liderului din Ligue 1 l-a îmbrîncit pe argentinian, care a zîmbit cu subînţeles. Arbitrul l-a avertizat primul pe suedez, apoi i-a dat "galben" şi apărătorului oaspeţilor. Ibrahimovici s-a răzbunat în repriza secundă. A transformat penaltyul de 2-0 şi l-a servit pe Chantome pentru reuşita de 3-0.