INTERNATIONAL  »  CAMPIONATE  »  CUPA AFRICII

VIDEO Zambia şi Guineea Ecuatorială s-au calificat în sferturile Cupei Africii

Articol de GSP - Publicat duminica, 29 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat duminica, 29 ianuarie 2012 22:26

Zambia s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Africii pe Naţiuni, după ce a învins cu scorul de 1-0 Guineea Ecuatoriale, care obţinuse deja biletele pentru faza următoare, în ultima etapă a grupei A a competiţiei, informează AFP.

Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Katongo, în minutul 68 (VIDEO). În celălalt meci al grupei A, selecţionata Libiei a învins, scor 2-1, formaţia Senegalului. Golurile învingătorilor au fost marcate de Al Bouseffi, în minutele 5 (VIDEO) şi 85 (VIDEO), pentru senegalezi reuşind să înscrie N'Diaye, în minutul 11 (VIDEO).

Clasamentul final al grupei A este următorul: 1. Zambia - 7 puncte, 2. Guineea Ecuatorială - 6 puncte, 3. Libia - 4 puncte, 4. Senegal - 0 puncte.

Sursă: Mediafax

Lovitură dată de un club din Superliga! L-a adus pe fostul atacant de la Santos, dorit și de Barcelona!

Kaputt! Ce faci dacă îți „pică” mașina în drum spre EURO 2024 » Două ponturi care te pot salva de necaz

Leonard Doroftei explică cum a slăbit 20 de kilograme într-un timp record: „Alcoolul schimbă vieți. Am avut un moment în care am luat-o razna”