Comentarii (14)
asotbyavb
asotbyavb  •  29 Iunie 2010, 13:54

Asta ar fi trebuit sa fie scorul corect la pauza 2 1 pentru Anglia si nu invers. Oricum imi puteti spune si mie de ce tataie asta de Blatter tot amana ineviatabilul ? De ce se incapataneaza sa vada ca fara tehnologie nu o sa fie clar diferentiate echipele de valori apropiate, de ce sa castige unii din vina arbitrilor daca e clar faptul ca ei gresesc si ca nu sunt influentati. Eu zic ca tehnologie va trebui introdusa pana la urma ca si in fotbalul american, sa fie folosita doar la fazele la limit

asotbyavb
asotbyavb  •  29 Iunie 2010, 13:50

Proba video mi se pare un lucru OBLIGATORIU! Se mentioneaza in acest articol doar de cele 2 greseli. Tin sa reamintesc ca primul gol al Germaniei din partida cu Anglia a fost inscris dupa o pozitie de offside reactivata la Klose din pasa portarului Neuer. Vreau sa va spun ca nu ar trebui sa fie intarzieri mai mari de maxim 15 secunde la fiecare faza 1,2 profesionisti cu castile in urechi, derularea rapida si transmiterea centralului decizia corecta ce se impune INSTANT. ANGLIA GERMANIA 2-1 pauza

roman_paranoic
roman_paranoic  •  29 Iunie 2010, 13:50

Ai gandit-o mult pe asta? Oricum sunt intreruperi lungi, gen cea provocata de mexicani cand au vazut pe reluare ca golul lui Tevez a fost marcat din offside. Solutia e simpla: maxim 3 contestatii gresite / repriza. Daca arbitrul a avut dreptate, mai ai 2. Daca tu ai avut dreptate, ramai cu 3, ca sa nu te poata fura. Asa fluid e jocul de fotbal ca pot sa ma duc pana la baie si nu ratez decat o simulare de 3 minute a lui Iniesta.

roman_paranoic  •  29 Iunie 2010, 13:03

Proba video e singura solutie. Oricine sustine altceva nu mai are voie sa se uite la televizor. De ce puii mei s-au chinuit atatia oameni sa perfectioneze asa o tehnologie? Ca sa purtam discutii de doi bani despre romantismul strivit sub gheata pixelilor? Sau despre cum liga a 3a din Mozambic nu va avea bani de instant replay? P.S. Nu mai aveti voie nici lapte fiert, pentru ca ucideti romantismul bacteriilor.