INTERNATIONAL  »  CM 2014  »  TRANSFER

Artizanul unei victorii fenomenale! Toni Kroos a intrat în istorie! A bătut două recorduri în doar cîteva secunde

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 iulie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 09 iulie 2014 02:08

Ziarele din Spania şi Germania scriu foarte mult în ultimele zile despre transferul lui Toni Kroos la Real Madrid. Spaniolii se pare că s-au înţeles cu cei de la Bayern la suma de 25 de milioane de euro.

Afacerea este cît se poate de bună pentru madrileni. Toni Kroos a devenit în această seară singurul jucător cu două goluri şi o pasă decisivă în faţa Braziliei.

Totodată, mijlocaşul a reuşit cea mai rapidă "dublă" din istoria Campionatului Mondial. Kroos a punctat de 2 ori în doar 69 de secunde.

Mai mult, între primul şi al 4-lea gol al Germaniei au trecut 179 de secunde.

Mondial special pe GSP.ro » Intră ACUM în cea mai spectaculoasă secţiune de pe site: meciuri live, statistici, infografii

„Lampard” Popescu, primul plecat de la FCSB? » Până să vină oferta lui Becali, a bătut deja palma cu alt club din Superligă: „Suntem încântați, e un campion”

L-a disperat pe Hagi: „Ne despărțim, nu se mai poate! La câți bani îi dăm, trebuia să fie star”