Comentarii (436)
lucianlautar
lucianlautar  •  01 Iulie 2014, 17:51

De ce nu se pot intelege urmatoarele lucruri?Grecia nu a fost si nu va fi probabil nici in viitor o forta in fotbal.La venirea antrenorului neamt O.R,acesta a depistat acest lucru,incercand o tactica pe care jucatorii greci ar putea sa o asimileze.S-a observat ca acesti jucatori nu pot juca in atac,insa sunt in asa fel construiti,incat s-ar putea face ceva in privinta jocului defensiv...si istoric au facut asta(spartanii etc) :) si s-a facut...campioana europeana 2004.A urmat calificarea in primii 8 la CE 2012,iar acum,pentru prima data in istoria fotbalului elen,in optimi in Brazilia.Acesta este jocul lor,fotbalul se joaca pe rezultate si multumitor pt ei,se vede ca functioneaza.Simplu,nu-i

mogul
mogul  •  30 Iunie 2014, 09:37

frumos meci . egalare in ultimul minut , rezistenta in inferioritate numerica si ratari incredibile. penalty sunt o loterie . asta e . bravo costa rica / onoare grecia

oaeaspurcata
oaeaspurcata  •  30 Iunie 2014, 08:59
Postat de unico_biancorossi pe 30 Iunie 2014, 02:20

nu prea mi-am propus sa discut despre meci, nu aici. observ dusmania multora contra Nationalei Greciei. probabil deriva din neputinta Nationalei Romaniei de a realiza macar prezenta la CM. dar, cei care au vazut fara dusmanie partida, au realizat ca a fost cea mai slaba de pana acum, si probabil ca va ramane cea mai slaba. 3 ocazii in 90 de minute. 2 ale grecilor, 1 sut anemic (gol) al echipei din Am centrala... slab de tot. in prelungiri, da, grecii au atacat nonstop si au avut multe sanse de gol, avand si om in plus. sansa nu le-a suras pana la capat. si-au depasit conditia si ce si-au propus : Optimile. ii nimicea olanda, oricum.

Baietash, "dusmania" despre care vorbesti tu este data de stilul obosit si norocos al grecilor(vezi golul de aseara). Aceeasi "dusmanie" o au romanii vizavi de stilul lui Piturca oarecum asemanator. Evident ca romanii s-au bucurat ca echipa mai slaba s-a calificat. Nu stiu daca esti la curent, dar grecii au o generatie formidabila de tineri la toate grupele de varsta(under 17, 19,20,21) care insa nu vor pupa prima reprezentativa pana pe la 26-28 de ani din cauza unor selectioneri care nu vor sa riste si joaca tot cu de-alde Gekas. Tu probabil ai vreun strabunic grec si te dai mare urmas al aheilor, e destul de obisnuit printre romanii care au o ruda indepartata sa se cons

bvd_magheru
bvd_magheru  •  30 Iunie 2014, 08:47
Postat de real_madrid_cf pe 30 Iunie 2014, 08:16

Ma bucur,au facut ieri un spectacol senzational,fara un proenca cu o evolutie glorioasa ca varf impins in careul mexicanilor,olanda se ducea acasa unde ii era locul,iar mexicul echipa cea mai furata de arbitri la acest mondial se ducea in sferturi ,chiar semifinale!

Bai psihopatul clonat eu am vorbit la modul general ca de suferit sufar numai pentru Bucuresti si un pic si pentru Romania . Atit . ma C..AC. pe O.N.U !

ortega
ortega  •  30 Iunie 2014, 08:41

bĂ PROSTULE , TU PE LÂNGĂ CIUFUTA DE rEAL SIGUR ești și zdelist ... La voi dacă arbitrul nu-i ucide pe adversari , e rău intenționat ... Să mă so ugi , prostul școlii ...

ewwe
ewwe  •  30 Iunie 2014, 08:21
Postat de dubluv pe 30 Iunie 2014, 08:15

Cea mai tare nuca pentru echipa nationala ramane Piturca.

nu-i vorba de selectioner aici.....noi ,ca natie, n-avem jucatori.....prin urmare nu prea avem ce selectiona!!

real_madrid_cf
real_madrid_cf  •  30 Iunie 2014, 08:16
Postat de bvd_magheru pe 30 Iunie 2014, 08:12

Apropo daca am chef sa urmaresc un meci de nationala si joaca echipa Olandei am garantat spectacolul .asa ca e o placere si o relaxare sa ii urmaresc chiar si daca tin cu echipa adversa . RESPECT HOLLAND !