Comentarii (40)
teddyw
teddyw  •  05 Iulie 2018, 05:54
Postat de cineintreaba pe 05 Iulie 2018, 00:05

Vad aici atatia fani Anglia care nu pot sa priveasca jocul din punct de vedere neutru. Ziceti voi ca Maradona nu ar trebui sa vorbeasca pt ca a profitat de arbitraj el insusi, dar daca spune adevarul, de ce sa nu vorbeasca? Columbia a fost echipa mai buna primele 90 de minute, in prelungiri Anglia, pt ca nu mai aveau energie columbienii, alergasera continuu toata repriza a doua Ziceti voi ca trebuiau sa isi ia galbene pentru proteste, dar sa nu uitam ca aveau dreptate in toate situatiile. Mai mult, Anglia trebuia "ingalbenita", toata echipa a tras de timp in ultimul hal, a cautat sa fragmenteze jocul prin faulturi tari, care nu au fost fragmentate La "penalty" a fost fault in atac Voi ziceti de un gest nesportiv, ati sarit peste momentul in care un jucator de-al Angliei ii da peste cap cu gheta unui adversar in timp ce acesta se afla pe jos Cadeau pe jos jucatorii angliei de parca erau secerati din minutul 60, aveau probleme musculare... Si dupa ce sa tavaleau doua minute pe jos isi reveneau instantaneu. Arbitrul trebuia sa ii scoata in afara terenului pana isi reveneau, nu sa ii lase sa stea intinsi pe gazon cat aveau ei chef. La schimbari, ce sa mai zic, nu se lasau aia pana nu dadeau mana cu toti coechipierii Din momentul in care o echipa recurge la toate mijloacele pentru a trage din timp din minutul 60, asta dovedeste ca nu stie sa joace fotbal, ca le tremura picioarele la gandul unei egalari, si ca adversara e mult superioara Mesaj de la un sp

georgica, tu la ce meci te-ai uitat? in prima repriza si in a doua, pina s-a facut 1-0, columbienii n-au prea ajuns in careul englezilor...dupa gol, normal e ca sa-ti pastrezi avantajul, nu vrei sa te deschizi ca prostul mai ales ca adversarul n-a prea contat in atac; da, de-atunci, columbienii au presat si au dominat pina in a doua repriza de prelungiri cind s-a jucat pe contre; iar penalty-ul a fost corect acordat, au fost alte tineri in careu mult mai subtile in alte meciuri care au sfirsit tot la punctul cu var

Postat de adriann_ pe 04 Iulie 2018, 17:23

Nu, la penalty, la aia in care englezul i-a pus crampoanele pe tibie columbianului si a primit lovitura libera (!!!!!!), la aia in care englezul a plonjat in careu fara sa-l atinga nici naiba si n-a primit galben pt simulare etc etc etc. La asa japca evident ca arbitrul a scapat meciul din mana iar columbienii puteau lua nspe galbene pt proteste, dar japca in sine se vedea si de pe statia orbitala, fara telescop...

Sa fim seriosi,nu mai acuzati echipa Angliei ca nu a facut dovada de fair play, la ce malaci au aia in echipa, daca ar fi jucat la fel de dur ca si columbienii,echipa Columbiei ar fi fost la spital..

christiano0
christiano0  •  04 Iulie 2018, 23:43

Daca s-ar da penalty-uri asa cum a primit Anglia marti seara, nu s-ar mai uita nimeni la fotbal, garantat. Niste penibili englezii, nu mai stiau cum sa traga de timp in repriza a 2-a, ei, inventatorii fair-play-ului. Dar au o scuza, ca s-au mai diluat si ei ca natie, nu mai sunt britanicii de alta data. La penalty-uri totul a fost ok insa, mai bine incepeau cu ele direct :))

1006846506085655
Dragos Alexandru  •  04 Iulie 2018, 22:09

Nu inteleg de ce i se acorda asa mare importanță marelui maradona care din punctul meu de vedere este un ratat si un drogat notoriu .... trebuia dată afară jumate de echipa de la columbieni... niste cotonogari .... ma bucur ca au pierdut

burgman
burgman  •  04 Iulie 2018, 20:28
Postat de Blonder DC pe 04 Iulie 2018, 19:00

Am tinut cu Columbia.Jucatori mai tehnici,rapizi si spectaculosi fata de jocul tacticizat si fara imaginatie al Angliei.Din pacate trebuie sa recunosc ca si-au meritat soarta Columbienii.Lasand deoparte calitatile lor fotbalistice,au jucat ca niste marlani de cartier...mereu sa dea la gioale si mereu sa se ia la la hartza cu arbitrul.Atat de nesimtiti incat nu stateau la linia desenata de arbitru....si mereu ar fi fost in stare sa se ia la bataie cu toata echipa de arbitri.Niste cotonogari.Imi pare rau,as fi vrut sa castige ei da nu meritau.Daca ar fi fost un arbitru european consacrat,ar fi trimis afara jumatate din echipa Columbiei.

Exact!

montgomerry
montgomerry  •  04 Iulie 2018, 19:48

Sigur Maradona era sub influenta drogurilor....columbiene. In locul lui, mi-as da cu palma peste gura,aia cu care a invins Anglia. Arbitrul a fost prea indulgent cu fotbalistii columbieni, Barrios merita doua trei cartonase rosii, Yeri Mina sau Falcao trebuiau eliminati pentru proteste vehemente. Cu toate aceste derapaje ale lui Maradona, eu il consider cu mult deasupra lui Messi.

Blonder DC  •  04 Iulie 2018, 19:26
Postat de Stefan Anghel pe 04 Iulie 2018, 18:04

E UN ARBITRU CARE NU A LUAT EXAMENU ! LA FEL LA FOLBALISTI,CAPISCI ?!

Daca arbitrul si-ar fi luat examenul,ar fi dat afara jumatate din echipa Columbiei

Blonder DC  •  04 Iulie 2018, 19:00