INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  BARAJ EURO 2016

VIDEO Irlanda - Bosnia 2-0 » Irlandezii s-au calificat la EURO 2016

Articol de GSP - Publicat luni, 16 noiembrie 2015 23:46

Irlanda a învins Bosnia-Herţegovina, scor 2-0, în returul barajului pentru EURO 2016.

Irlanda este a doua echipă care se califică la EURO 2016 după baraj. După 1-1 în Bosnia, irlandezii au cîștigat pe teren propriu, 2-0, și merg la turneul final din Franța.

Eroul irlandezilor a fost atacantul Walters, care a reușit o dublă. În minutul 24, acesta a deschis scorul și a stabilit rezultatul la pauză. În a doua parte, Bosnia a atacat, dar tot Irlanda a marcat. Walters a stabilit scorul final în minutul 65, cu un șut de la 10 metri.

Vezi aici liveTEXT

Irlanda - Bosnia 2-0 (Walters 24'-pen., 65') - VIDEO

Echipele de start:

Irlanda: Randolph - Coleman, Keogh, Clark, Brady - Hendrick Whelan, McCarthy, Hoolahan - Murphy, Walters

Bosnia: Begovici - Vranjes, Zukanovici, Spahici, Kolasinac - Medunjanin, Cocalici - Visca, Pjanici, Lulici - Dzeko

Ieri, Ungaria s-a impus în faţa Norvegiei, scor 2-1, şi s-a calificat la EURO 2016.