dinamo100  •  17 Iunie 2016, 00:03

Comentariile lui Boloni sunt intotdeauna reci si corecte. Nu e genul care sa se piarda in stereotipuri.

1252259258147445
Prunean Mircea  •  17 Iunie 2016, 08:38

De la inceput am stiut, (si toata lumea a spus), ca meciul cu Albania va fi decisiv. Eu vreau sa cred ca Iordanescu a pregatit cel mai bine acest meci si a incercat sa tina proaspeti jucatorii de creatie de care avem nevoie in meciul cu Albania. In meciul cu Franta si Elvetia, speram la un egal si asa a fost intocmita echipa.

un_alt_roman
un_alt_roman  •  17 Iunie 2016, 00:39

Alibec si Sanmartean titulari, Popa in locul lui Torje si Andone in locul lui Stancu. Batem 5-0.

vlad.dracul
vlad.dracul  •  16 Iunie 2016, 22:12
Postat de vlad.dracul pe 16 Iunie 2016, 22:11

Da-i normal să schimbe, băi oamenilor, din multe motive... Pentru că echipa, deşi jucase peste aşteptările noastre, PIERDUSE meciul cu o Franţă slabă... Pentru că jucătorii erau obosiţi, săracii, de cât alergaseră, de parcă nu asta-i meseria lor... Pentru că nu există o diferenţă semnificativă de valoare între componenţii lotului, toţi sunt la fel de slabi, sincer chiar nu prea contează dacă pe dreapta aleargă ca o muscă fără cap Popa sau Torje; sunt la fel de nuli amândoi, zero realizări ofensive (goluri, pase de gol, driblinguri reuşite)... Pentru că-n condiţiile astea e chiar păcat să nu dai tuturor o şansă, pân' la urmă ce ai de pierdut?! Sunt ultimul om care poate fi acuzat de simpatie faţă de M. Lucescu, dar ce-a făcut el la Euro '84, rulând întregul lot a fost un lucru bun (în condiţiile în care pierdeam toate meciurile pentru că habar n-avea să alcătuiască 11-le de start în mod corect şi nici să conceapă vreo tactică potrivită). Să poată zice şi băieţii "Am fost şi eu la Euro, am jucat contra..." chiar dac-ar face-o doar 30 de minute... Şi da, fie şi pentru a-şi construi alibiuri, altfel întreaga presă (şi toată lumea, de altfel) ar urla "De ce n-a jucat cutare sau cutare?!" Iar Father Chicken cu zâmbetul lui ironic să poată spune "Păi l-am băgat, ce-a făcut? Absolut nimic, ca toţi ceilalţi..." Zău aşa, lăsaţi-o dracului pe asta cu "De ce-a schimbat?!" A făcut foarte bine c-a schimbat, sper să schimbe în continuare şi să-i dea

... să-i dea măcar 45 de minute şi lui Sânmărtean... Ar trebui să înceapă meciul cu Albania cu Sânmărtean şi Alibec titulari, să-i lase o repriză să demonstreze ce pot. Mă rog, părerea mea.

vlad.dracul
vlad.dracul  •  16 Iunie 2016, 22:11

sofronpaul
sofronpaul  •  16 Iunie 2016, 20:53

O varianta posibila este ca a vrut sa il menajeze pe Stanciu (cel mai bun in meciul cu Franta, dupa parerea mea, i-a pus 2 mingi pe tava lui Stancu si a scos 11 m) pentru meciul cu Albania, care este decisiv. Sper sa-i batem pe albanezi, dar mi-e teama de ce se va intampla dupa minutul 70.....