INTERNATIONAL  »  EURO 2016  »  UCRAINA - IRLANDA DE NORD 0-2

VIDEO + FOTO Surpriză de proporții la EURO! Ucraina, învinsă categoric de Irlanda de Nord, scor 2-0

Articol de GSP - Publicat joi, 16 iunie 2016 17:20

Ucraina a pierdut surprinzător meciul împotriva Irlandei de Nord, scor 2-0. Primul gol al meciului a venit în minutul 49.

McAuley a fost cel care a punctat pentru fosta adversară a României. McGinn a punctat și el în minutul 90+6 și a adus primele puncte pentru echipa sa.

În repriza a doua partida a fost prelungită pentru câteva momente din cauza grindinei.

Vecinii de la Nord mai au doar șanse teoretice de a merge mai departe, având 0 puncte după două etape.

În următorul joc va întâlni Polonia, în timp ce Irlanda de Nord dă peste Germania.