Comentarii (24)
969977179714605
Tivadar Csenteri  •  13 Noiembrie 2015, 22:03
Postat de nesv1234 pe 13 Noiembrie 2015, 01:13

Daca tie ti s-a parut ca ungurii ar fi nemultumiti de cele 2 egaluri cu noi te sfatuiesc sa revezi mai atent meciurile

Cum poti fi multumit cu 1 punct cind ai nevoie de taote cele 3! Sau cu 2. puncte cum poti fi multumit cind ai nevoie de 6 puncte? Teoretic Ungaria avea nevoie de o victorie la Budapesta in fata tricolorilor, una modesta: 1-0! Deci fii foarte sigur: in ungaria nimeni nu a fost multumit de cele doua remize! Prima remiza venise dupa un meci pierdut pe teren propriu contra Irlandei de Nord. A doua remiza venise atunci, cind ese putea face schimbul de locuri in clasamnet intre cele doua nationale in favoarea Ungariei!

Tivadar Csenteri  •  13 Noiembrie 2015, 21:56
Postat de Tivadar Csenteri pe 13 Noiembrie 2015, 21:42

In meciul de la bucuresti Romania n-a avut nici un sut spre poarta Ungariei, la 1-1 in minutul 89 Nikolici ratase o mare ocazie de a marca, la 1-2 ati fi fost la podea! Oare am vazut doua meciuri diferite?

Precizez: ma refeream la repriza secunda, cind tricolorii au jucat ce au putut: nu au avut nici un sut pe spatiul portii lui Király Gábor! Au pierdut majoritatea duelurilor la mijlocul terenului! Si da, la ecel meci, dupa cele din repriza secunda maghiarri au fost nemultumiti de rezultat! Si inca ceva foarte important: in repriza 1. Szalai a avut un gol valabil anulat gresit de arbitru! La 0-1 partida era alta mincare de peste!

Tivadar Csenteri  •  13 Noiembrie 2015, 21:51
Postat de adi_stelistul pe 13 Noiembrie 2015, 08:52

Oricum, Ungaria nu e calificata. Un 2-1 al Norvegiei la Budapesta nu e deloc imposibil.

Sansele nu sunt de partea nordicilor in meciul retur. Au echipa buna. La 16 metri insa habar n-au ce trebuie facut cu mingea! Va fi un alt meci, desigur. Sper ca strategia Echipei sa nu fie identic cu cel adoptat contra Greciei si Romaniei in grupa preliminara: un joc defensiv-fara dorinta victoriei!

Tivadar Csenteri  •  13 Noiembrie 2015, 21:42

1775845609309552
Daniel Ltk Mangiurea  •  13 Noiembrie 2015, 21:11
Postat de agiler pe 12 Noiembrie 2015, 23:47

Norvegienii sau facut de ras si sau umplut de ridicol sa te bata acasa niste desculti.

Agiler,nu s-au facut de ras ,care e problema daca Ungaria merge mai departe,ai ceva contra lor?

adi_stelistul
adi_stelistul  •  13 Noiembrie 2015, 08:52

adi_stelistul  •  13 Noiembrie 2015, 08:51

Am putea trage concluzia ca grupa noastra a fost mai tare decat a Norvegiei (cea cu Italia, Croatia si Bulgaria). :-)

turbozero
turbozero  •  13 Noiembrie 2015, 07:27
Postat de commy_d pe 12 Noiembrie 2015, 23:52

Pardon,Ungaria e peste noi,si ca lot si ca joc.La prima vedere un joc echilibrat,dar tot nu inteleg ,Nordtveit,Odegaard,Pedersen,Elyounousy,titulari de baza,de ce nu a inceput cu ei?

vorbesti sa te afli in treaba comenteaza te rog la alt sport.. in tur au egalat pe final din faza fixa nu au contat niciun minut in meci.. in retur in prima repriza nu au trecut mijlocul terenului