INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  SUSPENDARE

Două etape cu porţile închise pentru Austria Viena!

Articol de - Publicat vineri, 19 februarie 2010 00:00

UEFA a pedepsit-o pe Austria Viena pentru incidentele petrecute în decembrie, la meciul din grupele Europa League cu Athletic Bilbao.

După ce suporterii au intrat pe teren în repriza secundă, partida trebuind să fie întreruptă 20 de minute, forul continental a decis ca Austria să joace următoarele două meciuri acasă în cupele europene cu porţile închise.

Întîlnirea disputată la Viena s-a încheiat cu scorul de 3-0 în favoarea lui Athletic.