INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  STEAUA - MOLDE 2-0

VIDEO Primăvara este aproape! » Steaua - Molde 2-0

Articol de GSP - Publicat joi, 25 octombrie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 26 octombrie 2012 00:00

Steaua a cîştigat fără probleme întîlnirea cu Molde, scor 2-0, şi conduce detaşat grupa cu 3 etape înainte de finalul ei.

Roş-albaştrii au dominat de la un cap la altul partida cu nordicii, iar diferenţa putea fi mult mai mare. Golurile au fost marcate de Chiricheş, printr-o foarfecă superbă, şi Rusescu. Mai mult, Tănase a ratat un penalty în debutul reprizei secunde.

Steaua are 7 puncte după 3 etape, cu 4 mai mult decît Molde. Copenhaga este pe 2, cu 4 puncte, în timp ce Stuttgart este pe ultimul loc, cu doar două puncte.

VIDEO cu golurile şi cele mai importante faze de la Steaua-Molde

min. 90+3: Final de meci. Steaua este aproape de primăvara Europa League.

min. 90: Ultima schimbare la Molde: Furu a intrat în locul lui Hussain.

min. 82: Chipciu trage periculos, puţin pe lîngă bară.

min. 79: Şut bun al lui Costea, dar pe centrul porţii.

min. 77: Camara este avertizat pentru un fault asupra lui Latovlevici.

min. 70: A doua schimbare şi la oaspeţi: Hestad intră, Gatt iese

min. 67: Execuţie superbă a lui Costea, fără efect pe tabelă.

min. 64: Pintilii iese, Bălan intră.

min. 58: Tănase trage slab şi portarul norvegian scoate. Rămîne 2-0.

min. 57: Penalty pentru Steaua! Chipciu este faultat şi Simonsen avertizat.

min. 55: Rocha prinde doar 55 de minute pe gazon. Intră Mihai Costea în locul lui.

min. 47: Schimbă şi nordicii: Camara în locul lui Hollingen

min. 46: Rusescu este menajat şi Adrian Popa intră în locul lui pentru a doua repriză.

min. 45: Pauză pe Naţional Arena! Steaua conduce după golurile lui Chricheş şi Rusescu.

min. 37: Încă o şansă mare pentru Steaua! Centrarea lui Chipciu a fost cît pe ce să fie reluată în poartă chiar de un norvegian.

min. 32: GOL STEAUA! Rusescu deviază şutul lui Latovlevici şi steliştii se distanţează pe tabelă.

min. 30: GOL STEAUA! Chiricheş marchează dintr-o foarfecă incredibilă de la 15 metri!

min. 27: Szukala reia puţin pe lîngă dintr-o situaţie excelentă!

min. 15: O nouă mare ocazie a Stelei! Şutul lui Chipciu este scos de pe linia porţii de un Hussain.

min. 9: Şut bun al lui Tănase, prins fără emoţii de portarul lui Molde.

min. 6: Steaua este aproape din nou de primul gol. Tănase este blocat in extremis, iar Rocha nu-şi face bine paşii.

min. 3: Mare ocazie pentru Steaua! Latovlevici şutează de la 25 de metri în bară!

min. 1: A început meciul.

ECHIPELE DE START:

Steaua: Tătăruşanu - Georgievski, Szukala, Chiricheş, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Chipciu, Rusescu, Cr. Tănase - Rocha
Rezerve: Stanca, Gardoş, L. Filip, M. Costea, Prepeliţă, Martinovici, Ad. Popa, Nikolici

Molde: Söderberg – Johansen, Odegaard, Steenslid, Simonsen – Gatt, Stamnestro, Ekpo, Hussain,  Hollingen –Angan.
Rezerve: Opheim, Furu, Rindaroy, Camara, Vagen, Hestad