INTERNATIONAL  »  EUROPA LEAGUE  »  ASTRA - WEST HAM

VIDEO Ghinion imens pentru Astra » Giurgiuvenii puteau scăpa de West Ham

Articol de GSP - Publicat vineri, 24 iulie 2015 10:03

După ce a trecut de Inverness, Astra va juca în turul III al preliminariilor Europa League cu West Ham.

Englezii de la West Ham au trecut cu greu de  Birkirkara, în turul II preliminar, după ce au cîștigat pe teren propriu cu 1-0.

În meciul retur, după 90 de minute, maltezii au cîștigat cu același scor, 1-0, iar meciul a intrat în prelungiri. Golul celor de la Birkirkara a fost marcat de italianul Fabrizio Miccoli.

După cele două reprize de prelungiri, scorul a fost același, iar calificarea s-a decis la penalty-uri. Englezii au avut nervii mai tari și s-au impus cu 5-3 la loviturile de departajare.

Istvan Kovacs, criticat pentru o singură fază din finala Europa League: „Nu a acordat un penalty clar”
Europa League
FCSB face al doilea transfer al verii: „Cluburile s-au înțeles”
Ce înseamnă victoria Atalantei pentru fotbalul italian: în Liga Campionilor se conturează un scenariu fabulos!

Ironia sorții » Fostul jucător de la FCSB, la un pas să semneze chiar cu echipa care l-a retrogradat!

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”