Dan Sofineti  •  28 August 2015, 14:08

Hei..Sumi *** te ai potolit? Intr-adevar ai o echipa ,,minunata,, cum esti si tu de altfel.In loc sa faci misto de altii pe la tv.mai bine ti ai vedea de treaba ta ca nu mai ai multe nici la ac echipa.

699609450185246
John Nnx  •  28 August 2015, 13:40

GOLUL N UA FOST INTAMPLARE CI STIINTA . MINGEA A LUAT O CURBA BRUSCA CHIAR IN FATA PORTARULUI CARE SE ASTEPTA SA II VINA PE COLTUL LUNG RAMANAND CU BRATELE IN AER FARA SA LOVEASCA MINGEA SUFICIENT DE PUTERNIC . STUDIATI FIZICA SI CITITI CARTEA "FIZICA JOCULUI DE FOTBAL" SPECIALISTILOR

1045286738821635
Dani Corban  •  28 August 2015, 12:45

Steaua macar si-a dominat adversarul, desi a ratat calificarea. Astra a fost surclasata la toate capitolele de Alkmaar. Cu ocazia asta poate isi ia o pauza ***

radu_mihai
radu_mihai  •  28 August 2015, 11:49

Nu este vina lui Lung,cand ai o asemenea presiune tot meciul,e normal sa mai faci astfel de greseli,21 de ocazii de gol,11 suturi pe poarta,a scos foarte multe mingii,este vina lui sumudica ca nu a pregatit meciul cum trebuie,este inadmisibil sa te duci sa te aperi 90 de minute ...

travka
travka  •  28 August 2015, 11:36

la cat a avut de scos eu zic ca a fost omul meciului la Astra, ca a scapat-o pe aia asta e se intampla dar cand primesti 100 de suturi pe poarta intr o repriza e normal sa nu le prinzi pe toate, fundasii ce dracu faceau? de ce nu a mai dat Astra 3 goluri?

tonyys
tonyys  •  28 August 2015, 11:09

Faptul ca Lung a fost pe departe cel mai bun jucator al Astrei aseara spune totul de felul in care a jucat super echipa lui sumudica.

tonyys
tonyys  •  28 August 2015, 11:03

Penibil cum au pierdut cu o echipa care probabil se va bate la retrogradare sezonul asta in olanda...daca pierdeau cu 4 sau 5-0 nimeni nu avea ce comenta dupa cum s-a jucat.

dincolodenori
dincolodenori  •  28 August 2015, 10:58
Postat de juliusmad pe 28 August 2015, 10:26

sunt meritate notele ma, suporter vopsit. sa nu ai tu decat un sut anemic pe poarta. sa nu atingi tu mingea in careul advers in prima rapriza, sa stai cu autocarul in poarta....asta e sumudica, numai gura de el

"noi nu stim sa ne aparam,am pregatit meciul pentru atac " M Sumudica inaintea meciului cu AZ .Astra a avut un singur sut pe spatiul porti ,asta da atac ,asta da pregateala.

sibelius
sibelius  •  28 August 2015, 10:54
Postat de jianu_pandurii pe 28 August 2015, 10:18

sigut Sumudica nu le-a zis sa stea cu fundul in poarta. Cred ca meciul s-a jucat in plan psihologic, Daca olandezii au avut citeva ocazii in primele minute si au jucat avantat, cei de la Astra s-au retras instinciv. Lung a aparat exceptional nu bine timp de 80 de minute dar a gresit rau la acea lovitura libera in care se pare a fost surprins. De mai mult timp se observa asta la Lung. Pare chiar mai talentat decat marele Lung, are reactii foarte rapide dar parca nu are puterea de concentrare a tatalui. pacat ca de multe ori, echipele romanesti pierd in ultimele 10 minute. Sa fie aici o lipsa de conditie fizica sau un aer de suficienta de genul, hai ca mai e putin, numaram minutele pe degete, e aparoape gata. Cel mai grav este ca Romania nu mai are nicio echipa in cupele europene inca inainte de a incepe cu adevarat cupele europene adica din faza grupelor. Numai tarile care au camp[ionate foarte slabe nmu trimit chiar nicio echipa in grupe.

Lung gafeaza cand ti-e lumea mai draga. Vezi si meciul cu ASA.

sibelius
sibelius  •  28 August 2015, 10:52
Postat de Burkina Fasso pe 28 August 2015, 10:24

benfonlek, deocamdata Sumuidica a facut cu jucatorii actuali ai Astrei si bugetul aceleiasi echipe de 14 ori mai mult decit aroganta lui mucirinho. ca sa nu mai vorbesc de comparatia cu alte echipe de romanica. sumudica a inteles ca mai bine faci misto de adversari si iti lauzi jucatorii decit sa faci ca toti antrenorii romani, gen sorin partzu, care fac exact invers. sau l-o fi copiat pe acelasi mucirinho

Ce a facut Jumi? A eliminat o echipa anonima din Scotia(asa cum sunt toate), rezervele unei echipe de locul 12 din Premier League si a ratat calificarea in grupe.