INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  RUBIN KAZAN - BARCELONA 1-1

Barcelona scoate doar un punct la Rubin Kazan, în primul meci al serii

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 septembrie 2010 00:00

Primul meci al serii din Liga Campionilor s-a jucat e la ora 19:30 în Rusia, între Rubin Kazan şi Barcelona, care au terminat la egalitate, 1-1.

Scorul a fost deschis de Noboa, din penalty, în minutul 30, după faultul lui Dani Alves asupra lui Kaleshin.

După încă o jumătate de oră, Salukvadze îl faultează şi el pe Iniesta, iar arbitrul arată din nou punctul cu var. Villa transformă fără emoţii.

În minutul 62 a revenit pe teren şi Messi, la Barcelona, după accidentarea din meciul cu Atletico Madrid la intrarea cehului Tomas Ujfalusi.

În finalul meciului, Martins şi Iniesta au avut două ocazii monumentale, însă scorul a rămas neschimbat.

Etapa viitoare, Barca joacă acasă cu FC Copenhaga, iar Rubin în deplasare la Panathinaikos.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”