INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  TOTTENHAM - REAL MADRID 3-1

FOTO + VIDEO Eroare gravă de arbitraj în Tottenham - Real Madrid: englezii au deschis scorul din ofsaid

Articol de GSP - Publicat miercuri, 01 noiembrie 2017 22:19

Real Madrid nu a avut cel mai bun început de meci pe Wembley, în eșecul cu Tottenham (1-3), fiind dominată destul de clar în prima repriză.

Totuși, primul gol al englezilor, reușit de Dele Alli în minutul 27, a venit în urma unei poziții clare de ofsaid în care se afla Trippier, în momentul pasei lui Harry Winks.

clipboard01

Trippier a preluat apoi și i-a centrat perfect lui Dele Alli, care l-a învins pe Casilla din câțiva metri. (VIDEO)

Fără semnalizarea "tușierului", "centralul" turc Cuneyt Çakır a lăsat jocul să continue.

Interesant este că, în meciul tur, încheiat 1-1, englezii au deschis scorul tot în urma unui ofsaid.