INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BARCELONA - ȘAHTIOR

Emoții blaugrana: titularul Barcelonei a ieșit accidentat cu 3 zile înainte de El Clasico

Joao Felix, întins pe gazon în Barcelona - Șahtior // foto: Guliver/gettyimages

Articol de - Publicat miercuri, 25 octombrie 2023 21:33 / Actualizat joi, 26 octombrie 2023 08:58

Emoții pentru Barcelona. Cu 3 zile înainte de El Clasico, derby-ul cu Real Madrid, Joao Felix (23 de ani) a ieșit din meciul cu Șahtior cu aparente probleme medicale.

Doar 74 de minute a jucat Joao Felix în meciul dintre Barcelona și Șahtior, din grupele Champions League.

Mijlocașul portughez s-a accidentat cu aproximativ 20 de minute rămase din meci. În minutul 74 s-a întins pe gazon, indicând spre piciorul drept.

Motivul „pauzei” lui Tamaș » I-a șocat pe toți: „Mă las de fotbal, mi-e rușine să mai vin beat la antrenamente!”
CHIAJNA

Joao Felix a ieșit accidentat din Barcelona - Șahtior cu 3 zile înainte de El Clasico

Marc Guiu l-a înlocuit pe Felix, care a ieșit de pe teren pe propriile picioare, însă este incert pentru El Clasico, programat sâmbătă seara, ora 17:15.

Jurnalistul Toni Juanmarti de la cotidianul catalan Sport sugerează că Felix ar trebui să fie apt de joc cu Real Madrid: „Joao a rămas pe bancă după schimbare, ăsta e un semn bun. Are doar o vânătaie urâtă, genul care te poate durea 1-2 zile, dar nimic mai mult”.

Ulterior, chiar fotbalistul i-a asigurat pe fani: „Sunt bine. A fost doar o lovitură. Acum urmează recuperarea și pregătirea următorului meci”.

Împrumutat în vară de la Atletico Madrid, Joao Felix a adunat 10 apariții pentru Barcelona, în care a înscris 3 goluri și a pasat decisiv la alte 4 reușite.

Mai multe știri din fotbalul internațional:

Fabrizio Romano anunță: „Istorie! Luni va primi Balonul de Aur”

Dan Petrescu, cea mai clară victorie pe banca lui Jeonbuk » Ce a remarcat după rezultatul din Liga Campionilor Asiei: „Asta mi-a plăcut!”