INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  PSG - REAL MADRID

FOTO Nervi în PSG - Real Madrid » Casemiro i-a pus mâna în gât unui adversar! Ratează meciul decisiv

PSG - Real Madrid. Casemiro (29 de ani) a văzut cartonașul galben în minutul 37 al partidei de pe Parc des Princes și va rata returul optimei de finală din Champions League.

Articol de GSP - Publicat marti, 15 februarie 2022 22:54 / Actualizat marti, 15 februarie 2022 23:17

PSG - Real Madrid. Casemiro (29 de ani) a văzut cartonașul galben în minutul 37 al partidei de pe Parc des Princes și va rata returul din optimile de finală Champions League. L-a urmat și fundașul stânga Ferland Mendy (26).

Aflat în presing, Casemiro a intervenit tardiv și l-a busculat pe Leandro Paredes, care a amplificat contactul și s-a prăbușit pe gazon.

Gol bizar în Sporting - City » Toți jucătorii au crezut că e ofsaid! Decizia VAR
Sporting - City

Nervi în PSG - Real Madrid » Casemiro, suspendat pentru retur

Pentru că brazilianul a comis și alte faulturi anterior, „centralul” partidei, italianul Daniele Orsato, i-a acordat „galben” mijlocașului defensiv.

Nervoși, Casemiro și Paredes au avut ulterior un schimb scurt, intens de replici, iar Casemiro i-a băgat mâna în gât lui Paredes. Totuși, conflictul nu a degenerat.

Returul dintre Real Madrid și PSG este programat pe 9 martie, în capitala Spaniei. La meciul decisiv va absenta și Ferland Mendy, fundașul stânga al Realului care a văzut marți seară un cartonaș galben pentru că l-a călcat pe Danilo în repriza secundă. Și el suspendat.

Citește mai multe știri despre Liga Campionilor:

Pepe riscă o suspendare uriașă! Își poate încheia cariera, după ce a lovit un oficial în derby-ul Porto - Sporting

Meciul despărțirii! Mbappe, ultima barieră înainte de a anunța transferul la Real » 250 de milioane numai salariul!