INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  BAYERN - MANCHESTER UNITED

Olici îi cere socoteală antrenorului Van Gaal

Articol de - Publicat marti, 30 martie 2010 00:00

Tensiuni în vestiarul lui Bayern înaintea "sfertului" cu Manchester United de diseară.

Croatul Ivica Olici e foarte supărat pe antrenorul Louis van Gaal, şi-a exprimat public nemulţumirea şi vrea să-i ceară socoteală tehnicianului olandez.

Olici e dezamăgit că sîmbătă, în meciul cu VfB Stuttgart (1-2), Van Gaal l-a înlocuit la pauză deşi a fost cel mai bun jucător al lui Bayern în prima repriză, ba a deschis şi scorul.

"N-am putut înţelege deloc de ce am fost înlocuit. Mi-e foarte greu să accept o asemenea decizie. Sigur că succesul echipei e prioritar, dar eu chiar fusesem de ajutor. Marcasem un gol. Oricum, voi merge şi-l voi ruga să-mi explice hotărîrea pe care a luat-o", a spus internaţionalul croat.

Culmea e că jucătorul introdus în locul lui Olici, Arjen Robben, a evoluat slab, iar în final s-a şi accidentat.