INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  STEAUA

Singurul plus al Stelei după dubla cu Trencin: "Doar pe el îl pot remarca!"

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 iulie 2015 14:15

Steaua a trecut cu emoţii de Trencin, scor 4-3 la general, şi s-a calificat în turul III al preliminariilor UEFA Champions League, unde va evolua cu Partizan.

Sorin Paraschiv, fost coleg cu Rădoi la Steaua, a vorbit despre echipă şi remarcă contribuția antrenorului roş-albaştrilor.

"După meciurile cu Trencin îl pot remarca doar pe Rădoi. În ambele partide, la pauză, i-a motivat foarte bine pe jucători. La Bucureşti au intrat foarte bine în a doua repriză şi au egalat rapid, dar după aceea s-au relaxat inexplicabil.

Mirel şi-a făcut foarte bine treaba, chiar dacă nu este un antrenor cu experienţă. A arătat ceva îmbucurător. Ce putea să facă mai mult? Acesta este lotul, vacanţa a fost scurtă şi are şi mulţi jucători noi", a spus Paraschiv la DigiSport.

Citeşte şi: Steliştii, "vînduţi" de un fost jucător înainte de meciul cu Partizan: "Acolo e problema"

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”