INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REAL MADRID - JUVENTUS 1-1

VIDEO și FOTO Eliminați de omul lor! Juventus trece de Real Madrid şi se califică în finala Ligii după 12 ani!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 13 mai 2015 23:40

Juventus s-a calificat în finala UEFA Champions League, după ce a eliminat-o pe Real Madrid, 3-2 scor general. Va juca în ultimul act cu Barcelona, pe 6 iunie, la Berlin.

Click AICI pentru liveTEXT!

Vezi aici VIDEO de la meci!

Madrilenii aveau nevoie de victorie, după înfrîngerea din tur, 1-2, şi au început mai bine. Elevii lui Ancelotti au deschis scorul în minutul 22, prin Cristiano Ronaldo, care a marcat din penalty, şi au intrat în avantaj la pauză.

După pauză italenii au presat mai mult, iar Alvaro Morata, jucător crescut de madrileni, a stabilit scorul final în minutul 58 şi a calificat-o pe Juventus.

După golul egalizator, madrilenii au continuat să atace, dar nu au reuşit să mai marcheze.

Juventus a jucat ultima dată finala Ligii în 2003, cu AC Milan, iar rossonerii s-au impus cu 3-2 la penalty-uri. Juve are în palmares 2 Ligi ale Campionilor, în 1985 și 1996, și alte 5 finale pierdute.

Real Madrid - Juventus 1-1 (Cristiano Ronaldo 22' pen./ Morata 58')

Echipele de start:

Real Madrid: Casillas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - James, Kroos, Isco - Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo
Rezerve: Navas - Pepe, Coentrao, Arbeloa, Illaramendi, Chicharito, Jese
Antrenor: Carlo Ancelotti

Juventus: Buffon - Lichsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra - Pogba, Pirlo, Marchisio - Vidal - Morata, Tévez

real madrid 1

Scenes! Real Madrid C.F. arrive at the Estadio Santiago BernabéuWill Real Madrid qualify? Yes (4/1) or No (7/1)Bet now ==> bit.ly/1JdSDwa

Posted by 101 Great Goals.com on Wednesday, 13 May 2015

Transferul la FCSB a fost confirmat la miezul nopții! A făcut anunțul categoric: „A plecat”
A rămas fără permis după meciul Generației de Aur: „Vă dați seama cât de beat eram?” » Ce alcoolemie a avut
Nationala
Primul transfer pregătit de Neil Lennon la Rapid » Presa din Scoția a făcut anunțul: este mijlocaș central și evoluează în Anglia

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”