INTERNATIONAL  »  LIGA CAMPIONILOR  »  REZUMATE

VIDEO » Vezi rezumatele meciurilor din Europa League!

Rubin
Rubin

Articol de GSP - Publicat miercuri, 17 februarie 2010 00:00

Primăvara europeană a început marţi cu primele meciuri din cadrul optimilor de finală a Ligii Campionilor şi a şaisprezecimilor Europa League.

EUROPA LEAGUE
Rubin - Hapoel 3-0 » Click aici pentru rezumat!

Ajax - Juventus 1-2 » Click aici pentru rezumat!

Club Brugge - Valencia 1-0 » Click aici pentru rezumat!

Villarreal - Wolfsburg 2-2 » Click aici pentru rezumat!

Bilbao - Anderlecht 1-1 » Click aici pentru rezumat!

Copenhaga - Marseille 1-3 » Click aici pentru rezumat!

Panathinaikos - AS Roma 3-2 » Click aici pentru rezumat!

Atletico - Galatasaray 1-1 » Click aici pentru rezumat!

Twente - Werder 1-0  Click aici pentru rezumat!

Standard - Salzburg 3-2 » Click aici pentru rezumat!

Lille - Fenerbahce 2-1 » Click aici pentru rezumat!

Liverpool - Unirea Urziceni » Click aici pentru rezumat!

Hamburg - PSV 1-0 » Click aici pentru rezumat!

Fulham - Şahtior 2-1 » Click aici pentru rezumat!

Hertha - Benfica 1-1 » Click aici pentru rezumat!

Everton s-a impus în singurul meci al zilei contînd pentru Europa League în faţa celor de la Sporting cu scorul de 2-1. Gazdele au condus cu 2-0 pînă în minutul 87, dar penalty-ul transformat de Veloso ar putea conta decisiv în manşa retur.