INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  AMICAL

Dică, gol şi pasa de gol la Manisaspor

Articol de GSP - Publicat joi, 29 iulie 2010 00:00

Atacantul Nicolae Dică a marcat un gol în meciul amical câştigat de echipa sa, Manisaspor, miercuri seară, scor 5-0, în faţa formaţiei FC Presikhaaf (liga a treia olandeză), în cadrul stagiului de pregătire din Olanda, informează site-ul oficial al clubului turc, citat de Mediafax.

Jucătorul român, care a evoluat în prima repriză, a înscris în minutul 40, golul de 3-0.

Celelalte goluri ale echipei Manisaspor au fost marcate de Yiğit Gökoğlan '3, dintr-o pasă de la Dică, Simpson '22, Tuncay '58 şi Adem '60.

A luat parte la un moment istoric în fotbalul românesc, acum lucrează pe TIR în Germania: „Patronii sunt foarte faini! Mai stau un an și mă întorc acasă”

„Traduceri avem?” » Cum se comportă „Hagi” Luțu la cursurile de director sportiv: „E disperat!”