INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  FRANŢA

Evoluţii diferite pentru stranierii din Franţa » Keşeru, gol şi assist cu Tolouse, 2-1! Mutu, mediocru cu Sochaux, 0-0

Keșeru a fost omul meciului cu Tolouse

Articol de - Publicat duminica, 01 septembrie 2013 00:00 / Actualizat sambata, 31 august 2013 23:21

Claudiu Keşeru a fost one man show la Bastia, aseară, contra lui Toulouse (2-1).

La al 4-lea meci în tricoul noii sale echipe, românul a fost letal. În minutul 37, Bastia a rămas în inferioritate, însă Keşeru a compensat prompt: şut cu stîngul, bară-gol: 1-0 (43).

Primul, după 183 de minute jucate. Iar apoi l-a servit impecabil pe Romarici, pentru 2-1 (67). Schimbat pe final (88), el a fost aplaudat de tot stadionul.

Mutu cere socoteală
Adi Mutu continuă în mediocritate. Titular în deplasarea de la Sochaux (0-0), atacantul lui Ajaccio n-a reuşit nimic notabil. Dar s-a enervat pe fundaşii centrali adverşi, avînd chiar o dispută cu Zouma.

Iar în minutul 56, cînd a fost înlocuit, i-a cerut socoteală antrenorului Ravanelli şi apoi a plecat direct la cabine. Popescu a fost introdus la oaspeţi în prelungiri (90+3).