INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  RUSIA

VIDEO Gicu Grozav se înscrie și el în lupta pentru EURO » A marcat două goluri în Rusia

Articol de GSP - Publicat sambata, 02 aprilie 2016 17:16

Gicu Grozav a marcat două goluri în meciul câștigat de echipa sa, Terek Grozny, pe teren propriu în fața lui Anzhi Makhachkala, scor 3-2.

Mijlocașul român a fost integralist la gazde și a marcat golurile în prima repriză, mai exact în minutele 11 și 26. Fotbalistul a văzut și un cartonaș galben în minutul 58.

Terek ocupă locul 4 în campionatul Rusiei după 22 de etape, cu 38 de puncte. Lider e ȚSKA Moscova, cu 43 de puncte.

11 meciuri
a bifat Grozav pentru Terek în acest sezon și a marcat două goluri

Dan Șucu, discurs fără precedent la adresa lui Daniel Niculae: „Nu vreau să văd asemenea oameni în fața mea!”
Omul concediat astăzi de Adrian Mititelu, ironizat de foștii colegi de la FCU Craiova: „Dacă pleca acum un an, eram în Liga 1”
Liga 2

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”