INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  DUISBURG-COTTBUS

Jula a deschis scorul pentru Cottbus

Articol de GSP - Publicat luni, 22 noiembrie 2010 00:00

Duisburg - Energie Cottbus 2-2

Emil Jula a reuşit să deschidă scorul pentru Cottbus, în minutul 22, după ce Roger i-a pasat decisiv. Astfel, atacantul a ajuns la al patrulea gol în acest sezon din 2 Bundesliga. Românul şi-a marcat un autogol în partida cu Bochum, cîştigată de echipa sa cu 2-1 şi a dat 5 pase decisive.

Sahan a adus egalitatea pe tabelă în minutul 38, marcînd din pasa lui Trojan. Fanii lui Duisburg au fost treziţi ca prin farmec de golul de 2-1, înscris din penalty, de către Maierhofer ('min 69). Colegul lui Jula, din atacul oaspeţilor, Petersen, a punctat pentru restabilirea echilibrului, 5 minute mai tîrziu.

Sergiu Radu se află pe banca de rezerve a oaspeţilor, în timp ce pentru Duisburg Tararache este în continuare accidentat.

Înainte de aceată întîlnire, Duisburg ocupa locul 3, cu 25 de puncte, în timp ce Energie se poziţiona cu 3 locuri mai jos, cu două puncte mai puţin.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”