Lasati-l pe Maxim ,nu-l mai laudati atat ptr ca s-ar putea s-o ia pe urmele stim noi cui si atunci va fi si vina voastra de preamarire a valori lui.

mateiserban
mateiserban  •  08 Iunie 2013, 21:42
Postat de unfand pe 08 Iunie 2013, 16:35

Lasan politeturile la o parte, tu omule esti prost. Si mai si semnalizezi. Omul a zis ca Maxim a dat vreo 3-4 pase de gol, dar care nu au fost fructificate. Stie toata lumea ce inseamna pasa de gol. Si daca atacantii aia de la VFB aveam mai mult sange in instalatie atunci maxim avea 4-5 pase de gol lejer. Poate are trebui sa urmaresti meciurile si sa lasi "dracu" statisticile ca fotbalul se joaca pe teren, nu pe hartie.

daca toti oamenii care te contrazic sunt prosti, e clar ca vei ajunge departe in viata ;)))

hofer
hofer  •  08 Iunie 2013, 17:43

De fotbal trebuie sa fi flamand , sa vrei tot mai mult , sa nu te multumesti cu putin. Sper ca Maxim sa indeplineasca aceste conditii.

hofer
hofer  •  08 Iunie 2013, 17:40

O sa mai curga multa apa pe Neckar pana o sa ajunga Maxim ce a fost Balakov. Fara nici o indoiala Maxim este ok si are potential de mai bine. Daca ramane in Germania o sa-l intreaca pe Hagi. Bun baiat sper sa ramana cu picioarele pe pamant si sa nu se multumeasca cu putin.

unfand
unfand  •  08 Iunie 2013, 16:36

lasand*, aveau*

unfand
unfand  •  08 Iunie 2013, 16:35
Postat de mateiserban pe 08 Iunie 2013, 16:07

3-4 pase de gol unde? tu definesti pasa de gol altfel decat o definesc toti specialistii. ://www.transfermarkt.co.uk/en/cristian-tanase/leistungsdaten-detail/spieler_46662.html 1 gol si 1 pasa de gol in 900 de minute jucate la stuttgart. poate vroiai sa spui ca vezi potential, si as fi de acord cu tine, dar e cazul sa stii sa te exprimi corect si coerent si sa aduni informatiile care sa justifice vorbele tale ;))

unfand
unfand  •  08 Iunie 2013, 16:32
Postat de mateiserban pe 08 Iunie 2013, 16:01

e bine ca avem cunoscatori ai fenomenului pe aici prin romania. eu ti-am zis care-i treaba cu baiatul asta, daca vrei sa intelegi bine, daca nu ramai in ignoranta. el a jucat pt prima data in fotbalul profesionist in liga a 3-a spaniola intre 19 si 21 de ani. desi foarte tanar, nu ai voie ca la acel nivel sa ai 0 goluri in 31 de meciuri. i s-a dat apoi sansa in romania si a marcat 12 goluri in 3.600 de minute jucate (inclusiv echipa nationala). cifrele acestea sunt mai slabe decat ale lui tanase din ultimele 3.600 de minute jucate, dar e de acceptat pt ca maxim este mai tanar si va mai creste. dar sa situezi la nivelul de varf al bundesligii este o exagerare, asta am vrut sa spun

Scuza-ma, stiu ca fiecare are derptul la opinie, si iti respect opinia. Insa n-ai cum sa zici ca maxim in 3600 de minute a performat la fel ca si Tanase. Maxim face faze, scoate oameni din joc, centreaza, schimba partile, creeaza superioritate, apare la finalizare...face mai orice si mai nou, la nemti face si faza defensiva usor usor. Asa ca nu poti sa-l compari cu Tanase care nu stie juca decat pe stanga (pe celelalte e de umplutura), si care in afara de a intra cu mingea in tusa pana o pierde sau obtine out nu face mai nimic.

mateiserban
mateiserban  •  08 Iunie 2013, 16:07
Postat de nino pe 08 Iunie 2013, 11:09

Cand vad unii care si acum au sechele ca nu a semnat cu Steaua si vorbesc aiurea de Maxim ma atac.Maxim in primul rand are vreo 2 sau 3 pase de gol , nu doar una.In al 2-lea rand a oferit atacantilor cel putin 3-4 pase care in mod normal trebuiau sa fie de gol , insa Harnik si Ibisevic au ratat incredibil ( cine a urmarit VFB stie despre ce vorbesc).In vreo 3-4 meciuri din astea 11 jucate , Maxim a alergat cea mai mare distanta de pe teren(asta apropo de specialistii care ne ziceau ca la Pandurii joaca doar o repriza ...si ca vezi doamne echipa a 2-a scrie pe el ca nu poate alerga),Maxim i-a incantat pe fanii lui VFB cu niste driblinguri care nu se vad prea des in Germania.

mateiserban
mateiserban  •  08 Iunie 2013, 16:04
Postat de ochiverzi1986 pe 08 Iunie 2013, 11:23

tinere Maxim de unul singur in 6 luni a prins meciuri cat au prins Ionita si Deac in vreo 2-3 ani de Bundesliga , e greu sa faci comparati dinastea , totusi omul joaca iar in finala cupei contra lui Bayern ia ametit de cateva ori pe meritorii castigatorii ai Champions League , liga castigata cu vreo o saptamana inainte nu acum 20 de ani , in loc sa ne bucuram ca il lauda straini noi tipic romanesc hai sa il criticam si sa ne uflam alte petarde gen Dodel care in 5 ani la Steaua a dat 3 goluri si o pasa de gol ;) dar el tot "Idiotul" tribunelor de la stana ramane , de aia avem fotbalul care il avem si facem egal cu Insulele Feroe caci pe acolo sunt oameni cu o gandire asemanatoare t

tinerelule, daca suntem de acord ca tanase este un fotbalist slab care nu are ce cauta la echipa nationala (si ma bucur ca suntem pe aceeeasi lungime de unda), atunci imi poti explica te rog de ce cifrele lui maxim in liga 1 sunt mai slabe decat ale lui tanase?? verifica-ti informatiile, e foarte usor ://www.transfermarkt.co.uk/en/alexandru-maxim/leistungsdaten-detail/spieler_129513.html si ://www.transfermarkt.co.uk/en/cristian-tanase/leistungsdaten-detail/spieler_46662.html