INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  JIANGSU SUNING

SuperOli! Cosmin Olăroiu l-a învins și pe Jordi Cruyff și a calificat-o pe Jiangsu Suning în „sferturile” campionatului chinez

Articol de - Publicat duminica, 27 septembrie 2020 16:53 / Actualizat duminica, 27 septembrie 2020 16:53

Cosmin Olăroiu și Jiangsu Suning au câștigat ultimul meci jucat în grupa A, 1-0 cu Shenzhen, și vor juca în "sferturile" campionatului cu Chongqing sau Hebei.

A doua victorie consecutivă pentru Cosmin Olăroiu în Super Liga Chinei. După 2-1 în fața campioanei Guangzhou Evergrande, echipă antrenată de Fabio Cannavaro, Jiangsu Suning a câștigat și în deplasarea de la Shenzhen (pregătită de Jordi Cruyff).

1-0, gol Alex Teixeira (28, din penalty), chiar dacă a evoluat în inferioritate în ultima jumătate de oră (Yang Boyu, eliminat).

A fost ultima etapă a grupei A, Oli încheind pe locul secund, după Evergrande. S-a calificat în sferturile de finală ale campionatului, unde urmează să joace cu Chongqing Dangdai Lifan sau Hebei Fortune.

Citește mai multe știri din fotbalul internațional:

Ianis Hagi, introdus pe final, pasă de gol în victoria zdrobitoare a lui Rangers!

Mitriță are SUA la picioare, după „dubla” cu Cincinnati: „Alexandru cel Mare. Clasă mondială”

Tavi Popescu, mesaj de pe patul de spital » Ce a pățit jucătorul de la FCSB: „E prima oară în viață”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!