INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  CHAMPIONSHIP

Tamaş, integralist la Doncaster în remiza cu Barnsley

Articol de GSP - Publicat sambata, 15 februarie 2014 00:00 / Actualizat luni, 17 februarie 2014 20:54

Fundaşul român a jucat 90 de minute în remiza lui Doncaster de pe teren propriu, 2-2 cu Barnsley.

Folosit din nou în banda dreaptă, Tamaş a continuat tradiţia instituită de cînd a semnat cu echipa de liga a doua engleză: cu el pe teren, Doncaster nu pierde. De cînd a venit Tamaş, echipa lui Paul Dickov are o singură înfrîngere, 0-1 cu Brighton, dar reuşita a venit după ce apărătorul de 30 de ani ieşise accidentat.

Cu Barnsley, penultima în Championship, scorul a fost decis de două "duble", Coppinger pentru gazde, 45+1 şi 55, şi Proschwitz pentru oaspeţi, 27 şi 89.

Doncaster se află pe locul 20 în liga secundă engleză, cu 30 de puncte în 31 de meciuri.

Doncaster: Johnstone; Tamaş, Khumalo, Meite, Husband; Coppinger, Keegan, Furman, Dubffy; Bowery, Brown

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”