INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

Victorie dificilă! Echipa lui Olăroiu a câștigat greu meciul cu Al Shabab, deși a avut doi oameni în plus

Articol de GSP - Publicat vineri, 11 martie 2016 21:33

Al Ahli Dubai, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe Al Shabab, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Emiratelor Arabe Unite.

Golurile au fost marcate de Khalil '46 şi Ciel '72 pentru Al Ahli, în timp ce pentru Al Shabab a înscris Ibrahim '82.

Al Shabab a avut doi jucători eliminaţi, pe Qassim, în minutul 54 şi pe Villanueva, în minutul 74.

Al Ahli Dubai este pe primul loc în clasament, cu 53 de puncte, urmată de Al Ain, cu 52 de puncte, şi de Al Wahda, cu 35 de puncte.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”