INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  ARABIA SAUDITĂ

Victorie impresionantă pentru Al Ahli! Un fost jucător de la Liverpool a marcat pentru echipa lui Cosmin Olăroiu

Articol de GSP - Publicat luni, 09 martie 2015 00:00 / Actualizat luni, 09 martie 2015 11:36

Al Ahli, echipa antrenată de Cosmin Olăroiu, a învins categoric în ultima etapă din campionatul Emiratelor Arabe Unite.

Al Ahli nu a avut probleme contra formaţiei Al Fujairah, aflată pe locul 12 în campionat, şi a cîştigat meciul cu scorul de 4-0. La pauză, formaţia din Dubai, conducea cu 2-0, după golurile marcate de Ahmed Khalil în minutul 38 şi de Oussama Assaidi, fost jucător la Liverpool, în minutul 44.

În a doua repriză, brazilianul Everton Riberio a majorat scorul, în minutul 66, iar patru minute mai tîrziu, Jimenez a stabilit scorul final.

După această victorie, Al Ahli a urcat pe locul şase în clasament, 27 de puncte, cu şapte mai puţin decît echipa de pe ultimul loc care asigura prezenţa în Liga Campionilor Asiei.

„Vă spun secretul, chiar dacă o să mă certe” » Cum s-a salvat Botoșani de la retrogradare, dezvăluirea lui Florescu: „Magia sunt micii cu muștar și pâine”

Mihaela Buzărnescu, fără rezerve la Open GSP: „O singură colegă mi-a dat un mesaj, în tenis trebuie să te păzești de dezamăgiri”

„Există prietenie în tenis?” » Sorana Cîrstea, răspuns tranșant: „Am o poveste care va face deliciul, că e cu Simona Halep”