INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  INTER - ATALANTA

VIDEO / Chivu înscrie primul său gol la Inter! Vezi reuşita!

Articol de GSP - Publicat sambata, 24 aprilie 2010 00:00

Fundaşul român Cristi Chivu a reuşit în această după-masă primul său gol la Inter Milano. Fotbalistul de 29 de ani a înscris în minutul 77, cu un şut puternic de la 25 de metri, şi a închis practic confruntarea dintre Inter şi Atalanta, ducînd scorul la 3-1!

VEZI AICI GOLUL FABULOS!

Numele românului a fost scandat secunde bune de un întreg stadion, după ce şi-a dat jos casca în semn de recunoştinţă în faţa suporterilor.

Inter a fost condusă după ce Tiribocchi a deschis scorul 5, dar Milito şi Mariga au întors rezultatul pînă la pauză.

Chivu mai marcase pentru Inter doar din penalty, într-un meci amical cu Juventus, la trofeul Birra Moretti.

Inter aşteaptă acum confruntarea dintre Roma şi Samdporia pentru a afla dacă îşi păstrează prima poziţie în clasament.