INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SPANIA

VIDEO Getafe a pierdut pe teren propriu cu Athletic Bilbao, scor 1-2 » Echipa lui Cosmin Contra e la a doua înfrîngere consecutivă, dar rămîne pe locul 10

Articol de GSP - Publicat sambata, 29 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 29 noiembrie 2014 19:32

Getafe a ajuns la a doua înfrîngere consecutivă, a şaptea în acest sezon de La Liga, după partida pierdută pe teren propriu cu Athletic Bilbao, scor 1-2.

VEZI VIDEO DE LA MECI!

San Jose a deschis scorul din pasa lui Beñat în minutul 36, iar servantul de la primul gol şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor în minutul 90. 2-1 s-a făcut un minut mai tîrziu, Lafita marcînd golul de onoare al gazdelor.

Partida a fost foarte dură, Getafe încasînd 7 cartonaşe galbene, în timp ce oaspeţii au văzut şi ei de 5 ori avertismentul arbitrului.

Gazdele de azi sînt pe locul 10 după 13 meciuri, avînd 14 puncte, cu 4 sub adversara din Bilbao, care e pe 9.

4 puncte despart echipa lui Contra de primul loc retrogradabil, ocupat în prezent de La Coruna

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”