INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO Hattrick de senzație reușit de Keșeru în Bulgaria » Românul e lider în clasamentul golgeterilor

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 noiembrie 2018 19:23

Ludogoreț a câștigat partida din deplasare cu Etar Veliko Tarnovo, scor 4-1, cu o evoluție senzațională a lui Claudiu Keșeru, care a bifat un hattrick.

Românul a deschis scorul în minutul 21 cu o scăriță peste portar, iar Marcelinho a majorat diferența 4 minute mai târziu. Gazdele au revenit în joc în minutul 36 prin Manneh. Keșeru a mai punctat o dată până la pauză. După revenirea de la cabine, atacantul român a mai înscris o dată și a stabilit scorul final.

Claudiu Keșeru (31 de ani) e lider în clasamentul golgeterilor din Bulgaria, cu 13 reușite, la egalitate cu Kostov de la Levski. Ludogoreț e pe primul loc în campionat, cu 35 de puncte, la o lungime în fața urmăritoarei Levski.

La EURO GSP, Pițurcă a prevăzut finala Champions League și dă de pământ cu 3 „grei” ai vremurilor noastre: „Au fost PANARAME!”

„E foarte grav ce a spus Șucu!” » A „citit” ce se întâmplă la Rapid: „Vine președinte cu Șumudică antrenor!”