INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Marius Șumudică, pe podium în Turcia! A câștigat pe terenul unei echipe care nu pierduse în campionat

Articol de GSP - Publicat duminica, 22 septembrie 2019 16:19

Marius Șumudică impresionează în Turcia. Echipa sa, Gazișehir, a trecut în deplasare de Rizespor, 2-1.

Nou-promovata Gazișehir a câștigat în deplasare după un joc foarte bun și le-a provocat celor de la Rizespor prima înfrângere din acest sezon.

Echipa lui Șumudică a marcat de două ori în 4 minute. Atacantul Muhammet Demir a deschis scorul în minutul 12, cu un șut din 5 metri. În minutul 16, mijlocașul Twumasi a marcat un supergol, cu o execuție din colț, în vinclu. După pauză, în minutul 65, Samudio a marcat din mijlocul careului, dar gazdele nu au putut egala.

Vezi AICI VIDEO cu rezumatul meciului

După acest rezultat, Gazișehir a urcat pe 3, cu 10 puncte în 5 etape, fiind la egalitate cu Fenerbahce. Rizespor este pe locul 5, cu 8 puncte.