INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Remiză în derbyul Fiorentina - AC Milan! Tătărușanu a fost integralist, Ianis Hagi doar pe bancă

Guliver / Getty Images

Articol de GSP - Publicat duminica, 25 septembrie 2016 23:47

Cu Tătărușanu integralist și Ianis Hagi pe bancă, Fiorentina a remizat pe teren propriu în partida cu AC Milan, scor 0-0.

VIDEO

Gazdele au dominat fără prea multe probleme acest joc și chiar au avut șansa să înscrie în minutul 23.

Josip Ilicici a irosit un penalty. Tot el a avut și o șansă de a înscrie în minutul 6. M'Baye Niang ( AC Milan) putea înscrie în minutul 18, însă șutul său s-a dus puțin peste poartă.

Chiar dacă partida a fost dominată de gazde, ocaziile importante au aparținut oaspeților.

Suso (63) și Carlos Bacca (83) puteau marca. Primul a fost oprit de Tătărușanu, în timp ce al 2-lea a tras alături.

AC Milan are 10 puncte după 6 etape și este pe locul 6, la egalitate cu Roma, Lazio, Chievo și Bologna. Fiorentina este pe 11, cu 8 puncte, însă cu un meci mai puțin.