INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  EMIRATELE ARABE UNITE

VIDEO Show cu Ropotan în Emirate » Gol și două "galbene" într-un minut

Articol de GSP - Publicat vineri, 10 februarie 2017 19:11

Adrian Ropotan a marcat un gol, pentru ca mai apoi să vadă două cartonașe galbene într-un singur minut în meciul pe care echipa sa, Hatta Club, l-a câștigat pe terenul lui Emirates Club, scor 2-0.

Ropotan a marcat golul doi al echipei sale în minutul 90, pentru ca mai apoi să fie eliminat după ce a încasat două cartonașe galbene în minutul 93.

A fost cel de-al treila gol al lui Ropotan la Hatta Club, pentru care evoluează din iunie 2016.

Echipa românului se află pe locul 9 în campionatul din Emiratele Arabe Unite, cu 20 puncte după 19 meciuri.

Nu e sigur că prelungește cu Real Madrid, după ce a pățit în finala Ligii: „A verificat și acum se îndoiește”

Cine stă în poarta României la Euro 2024? Numărul 1 are o mare problemă: „Mă aștept ca Edi să meargă la sigur”

3 MARI întrebări despre selecția lui Edi Iordănescu în apărare: chiar nu exista o alternativă autentică?!