SPORTURI  »  BASCHET  »  NBA

Lakers, la a şaptea victorie consecutivă

Articol de GSP - Publicat luni, 08 noiembrie 2010 00:00

Los Angeles Lakers - Portland Trail Blazers 121-96

Lakers reuşeşte a şaptea victorie din tot atîtea posibile în noul sezon. Gazdele serii au trecut de Portland, cu scorul de 121-96, în faţa a 18.997 de fani prezenţi pe arena Staples Center, din Los Angeles.

Lamar Odom (L.A.) a fost cel mai bun marcator al serii, cu 21 de puncte, urmat de Andre Miller (Portland) şi Pau Gasol (14 recuperări şi 10 pase decisive), cu cîte 20.

Dintre toţi jucătorii trecuţi pe foaia întîlnirii de cele două echipe, doar Patrick Miller (L.A.) nu a evoluat nici un minut. Rezervele gazdelor au reuşit o evoluţie mai bună decît cele ale lui Trail Blazzers, Shannon Brown şi Matt Barnes marcînd împreună 28 de puncte.

Lakers şi Trail Blazers au cîte o zi liberă astăzi, urmînd ca mîine seară să joace pe teren propriu împotriva lui Timberwolves, respectiv Pistons.

Thunder - Celtics 83-92

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”