danut.petnaise  •  09 Decembrie 2023, 19:42

MaxiP
MaxiP  •  09 Decembrie 2023, 18:21
Postat de handsport pe 09 Decembrie 2023, 11:04

... Neagu Cristina s-a menajat pentru CSM? ... parere personala ... si la nationala actuala ea hotaraste ce sa faca! ... Pera trebuie numai sa execute ordinele ei ! ... ea este una dintre cele mai bune jucatoare din lume ... iar Pera cine este?...

Sincer sa fiu, bine ar fi. Consider ca Neagu va ajunge rapid o antrenoare mai buna ca Pera, sincer sa fiu nu cred ca ea a decis sa joace 2 meciuri cu interul drept de mana dreapta. Azi a jucat cu Bucur, s-a vazut clar cat conteaza interul de mana opusa. Oricum Pera nu a priceput nimic, si azi problemele au inceput dupa a doua eliminare a lui Bucur, moment din care n-a mai jucat pe atac, noroc ca a invatat Popa, de nevoie, sa finalizeze si cu mana stanga. A, si insistentele cu Bazaliu, care din punctul meu de vedere nu avea ce cauta la acest Mondial. In timp ce Lixandroiu, desi cat a jucat a facut-o foarte bine, nu prinde minute. Na, experienta la echipa nationala, ce conteaza forma de moment. Daca dorea sa se menajeze pentru CSM, nu venea la Mondiale, nu s-a menajat niciodata exceptand anul 2021, cand au crezut multi "specialisti" ca facem minuni fara ea si era sa ne complicam si calificarea la Euro cu un egal scos la ultima faza in Austria.

MaxiP
MaxiP  •  09 Decembrie 2023, 18:17
Postat de Amen975ZQzamolxe pe 09 Decembrie 2023, 13:55

Cu si fara ea , tot bataie luam , de la Japonia . Moralul este "0" .

Repeta te rog comentariul.

bleg
bleg  •  09 Decembrie 2023, 16:23
Postat de pescarul.amator pe 09 Decembrie 2023, 14:29

perfect. inseamna ca avem ceva sanse

Mai ai multi frati? Toti se pricep la handbal?

pescarul.amator
pescarul.amator  •  09 Decembrie 2023, 14:29

Amen975ZQzamolxe
Amen975ZQzamolxe  •  09 Decembrie 2023, 13:55

valihaita
valihaita  •  09 Decembrie 2023, 12:01

Nu din cauza Cristinei Neagu s-au pierdut unele meciuri...

mihai_bn
mihai_bn  •  09 Decembrie 2023, 11:31

Neagu a "frânat" jocul în a doua repriză a partidei cu Germania. Echipa s-a descurcat mult mai bine fără ea, iar aici fac referire la meciurile cu Chile și Serbia. A dat câteva goluri cu nemțoaicele, dar s-a văzut clar că nu e recuperată 100%. O bagi pe final într-un meci în care ai 8-10 goluri avans, îi dai ultimele 10 minute, dar atât. Cu Germania echipa noastră a jucat bine în prima repriză, de ce ai strica tot angrenajul introducând o jucătoare nerefăcută, fie ea și Neagu?