Comentarii (10)
ceaiuri
ceaiuri  •  14 Decembrie 2011, 15:44
Postat de dorindeva pe 14 Decembrie 2011, 12:43

Daca urmarim atent ultimele 3 minute ale meciului cred ca fetele noastre s-au gandit mai mult la trecerea celor doua minute de suspendare ale Oanei Manea decat la o patrundere, la o fortare de aparare in semicerc a croatelor, la obtinerea unei lovituri de la 7m,la un eventual gol norocos. Sperau ca reintrarea in teren si o patrundere a acesteia ar rezolva problema, uitand ca secundele zburau un cate una. E derpt a fost patrunderea si golul Aureliei Bradeanu, dar fluierasul face cum vrea el, ca are acoperire regulamentara. La unii lasa la altii nu. Danemarca de exemplu a cautat patrunderea in semicerc pana in ultima secunde in meciul cu Japonia si a obtinut 7m, iar acum joaca in sferturi.

dar acolo chiar a fost..7m dupa o gresala copilareasca a asiaticelor cu 3jucatoare in fata si centrul aparandu-se 1 la 1 la pivot chestie speculata de daneza dupa o angajare perfecta gresala a fost facuta de antrenor care a cerut aiurea timeaut cand japonezele aveau3-4 goluri si o jucatoare scapase singura cu..portarul(cu acel gol mergeau mai departe)

kily
kily  •  14 Decembrie 2011, 15:43

Terminati odata cu subiectele despre aceste bagaboande si pestii lor: Gatu si Voina!

zapa_alina
zapa_alina  •  14 Decembrie 2011, 14:52

puteam sa jucam noi cu norvegia, dar nu a fost sa fie...data viitoare...sau poate alta data...

dorindeva
dorindeva  •  14 Decembrie 2011, 13:15

Dar toate aceste lucruri trebuie sa le spuna antrenorul, mintea limpede de pe banca. De pe margine si de la TV se vede mult mai bine decat din teren. Dar cand antrenorul iti spune ... haide-ti fetelor...care mai poate...ce sa mai zici. Asta e, a mai trecut un C.M., s-a mai scris o pagina in istoria handbalului feminin romanesc, din pacate una cu cateva recorduri negative. Le asteptam pe fete sa revina acasa, sa se odihneasca, sa analizeze ce si unde s-a gresit si sa inceapa o noua pregatire, ca ne asteapta alte batalii. Noi cei din tribune promitem sa fim alaturi de ele si la bine si la greu. "SARBATORI FERICITE" la toata lumea si in special la cei ce iubesc handbalul si-l respect

handbaltotal
handbaltotal  •  14 Decembrie 2011, 13:02

Este momentul sa scapam de antrenori romani de 60 si 70 de ani cu mentalitate de era dinozaurilor . Urmatorul ar trebui sa fie Vlad Caba sau un antrenor strain Muller . Ryde etc. Cu un antrenor bun roman sau strain aceasta echipa era deja Campioana Olimpica , Mondiala si Europeana.

nttflox
nttflox  •  14 Decembrie 2011, 12:50
Postat de valyomanyd pe 14 Decembrie 2011, 10:50

auzi taticu',eu cred ca tu ti-ai gresit cariera,esti cel mai mare "specialist" in probleme de handbal,daca organizatorii au ales-o cea mai buna jucatoare a meciului, cum dr.aq vii tu si zici altceva???!!! p.s. problema la echipa este antrenorul..

Fiera? Cea mai buna ce? A gresit foarte mult. A facut niste cadouri penibile. Nu spun ca a fost cea mai slaba, dar printre cele mai slabe sigur.

dorindeva
dorindeva  •  14 Decembrie 2011, 12:43

anadana
anadana  •  14 Decembrie 2011, 11:19

Daca nu s-ar fi accidentat Nechita cand a dat gol in ultimele 5 min cu Croatia cred ca nu pierdeam. Varzaru n-a dat goluri decat pe contraatac, de pe pozitional a fost dezastru si pierdea mingi aiurea in momente cheie ale jocurilor. N-am inteles de ce nimeni nu si-a luat responsabilitatea de a trage la poarta in ultimul minut, in conditiile in care Amariei reusise cu cateva minute inainte 3 goluri senzationale care ar fi trebuit sa-i dea incredere. Antrenorul Voina, din pacate, nu reuseste sa-si motiveze jucatoarelor in momentele cheie si nici nu le ofera idei tactice la timeout-uri. Selectia a fost prost facuta deoarece a plecat cu 3 extreme dreapta si cu un singur inter dreapta

valyomanyd
valyomanyd  •  14 Decembrie 2011, 10:50
Postat de xstream pe 14 Decembrie 2011, 01:39

exact fiera , care a gresit tot meciul "motorul echipei" motor de trabant poate..