Comentarii (11)
mehigh_ms
mehigh_ms  •  07 Decembrie 2023, 03:11
Postat de REMEMBER87 pe 06 Decembrie 2023, 11:05

Danezele ne-au aratat cit de jos suntem ! Urmeaza alte infringeri cu Germania si poate cu Polonia si un locusor caldut ( 8-9 ) in clasament, care sa ne dea prilejul la alte vise fara speranta de realizare !!

eu zic ca si japonia e o echipa "grea".. dar vedem.

MaxiP
MaxiP  •  06 Decembrie 2023, 18:32
Postat de georgebest1 pe 06 Decembrie 2023, 11:26

Să fii atât de timorat că întâlnești o echipă din elită? Eu cred că atunci trebuie să te mobilizezi mai mult și să îți ridici valoarea.Să ratezi 4 lovituri dela 7 m una după alta, greșeli tehnice individuale, să ratezi singur cu portarul de nu știu câte ori ? Nu am înțeles ce a așteptat Pera până la diferența de 8 goluri în prima repriză de nu a schimbat nimic. Apărarea varză , fără mobilizare. Oare nu au învățat că apărarea câștigă meciul? Le-a îndrumat să tragă pe sus și ele trăgeau pe jos ? O harababură! Când vezi că adversarele se bucură pentru orice reușită moralul este la pământ !

Hai sa fim seriosi, meciul a fost facut praf de banca tehnica care a insistat sa jocae 20 de minute din prima repriza cu o jucatoare de mana dreapta, fara legatura cu acel post, pe pozitia de inter drept, desi avea la indemana 2 interi drepti de mana stanga. Si incepuse cu unul in primul 7, se incepuse decent, se statea apropape, apoi a venit domnul Pera cu ideea, insistenta pana la capat, sa joace cu Popa acolo, dintr-un motiv pe care nici nu cred ca are rost sa il explice (nu ca i-ar cere cineva, ca nu mi se pare ca avem prea multi analisti care chiar sa observe aceste lucruri) pentru ca nu e explicabil, a fost o idee obsesiva, o fi facut ceva pariu, nu stiu, e complet inexplicabil. Logica e simpla, atata timp cat ai jucatoare de mana opusa pe o parte, toate atacurile vor merge spre unghiul inchis al terenului de joc fata de poarta adversa, la nivel inalt nu ai cum sa joci astfel. Nemaivorbind ca jucatoarea improvizata pe acea pozitie nu e o jucatoare de super-clasa, sa astepti sa-ti faca diferenta unde, cu atat mai putin pe un post care nu ii apartine. Practic Pera a ales sa joace cu un om in minus 20 de minute din prima repriza, insistand pana la capat in logica sa. Nicio legatura cu increderea jucatoarelor sau cu pregatirea fizica, o decizie tactica absolut falimentara.

MaxiP
MaxiP  •  06 Decembrie 2023, 18:27

Unde sunt ma expertii nostri care erau incantati ce misto joaca nationala fara Neagu? Ca vad ca au disparut, duminica erau tare vocali ca au descoperit ei gaura din echipa nationalei si cum am ajuns sa facem faza a doua ca Norvegia si Olanda. Unde sunteti?

cj666
cj666  •  06 Decembrie 2023, 14:44

Orice echipa normala are psiholog, care pregateste psihic echipa inainte de meciurile importante. Noi la nationala ori nu avem, ori avem unul de valoarea lui Adi Vasile ca antrenor. Au intrat pe teren gata invinse si asta s-a vazut.

ceaiuri
ceaiuri  •  06 Decembrie 2023, 14:42

o federatie ce nu merita sa primeasca bani(as cesiona toate drepturile catre o firma privata dar sa respecte regulile ce se impun)deoarece nu a facut nimic ca romancele sa fie majoritare in teren(au ajuns sa respecte legea Novak fiecare cum vrea)sa joace meci de meci,iar la competitii majore ne miram cum putem sa pierdem categoric,Din pus politic nu face nimic(de la 1ian poate sa oblige toate echipele sa foloseasca in teren 1-2 jucatoare straine)platim cu bani publici cele mai multe jucatoare straine din toata Europa,de ce sa nu investim in junioare sa le motivam financiar si intr-un an numarul jucatoarelor o sa creasca exponential

Crinughe1
Crinughe1  •  06 Decembrie 2023, 12:59

Vorbe amăgitoare. Handbalul feminin se cufunda încet-încet atât la cluburi cât și la națională, deși banii sunt mereu mai mulți. Un motiv ar fi nivelul scăzut de pregătire al antrenorilor. Nu am văzut pe aici ziariști care sa analizeze ce se întâmplă. În schimb, comentatorii sportivi la tv se întrec în penibilul comentariilor. Nivelul lor de pregătire este la fel de scăzut. Îmi cer scuze pentru astfel de comentarii dar nu mai rabd sa îl aud pe Pruna cu tot felul de scuze la fiecare meci.