SPORTURI  »  HANDBAL  »  CM

România a fost spulberată de naționala Spaniei, scor 18-26! Am marcat doar 6 goluri în a doua repriză

Articol de GSP - Publicat marti, 08 decembrie 2015 20:43

Naționala de handbal a României a pierdut primul meci de la Campionatul Mondial din Danemarca. Tricolorele au fost învinse de Spania, scor 26-18, deși la un moment dat am condus cu 3 goluri.

Tricolorele au două victorii în primele două partide cu Puerto Rico și Kazahstan, însă meciul contra Spaniei era foarte importante. România a marcat doar 6 goluri în a doua repriză.

Spania avea două puncte după două etape. A cîștigat 31-10 cu Kazahstan, dar a pierdut cu Rusia, 26-28.

Pentru România urmează două meciuri de foc, cu Norvegia (10 decembrie, ora 21:30) și cu Rusia (11 decembrie, ora 19:15).