Comentarii (10)
684349618388014
Geo Ion  •  04 Septembrie 2016, 14:29
Postat de tihi pe 04 Septembrie 2016, 11:06

Daca mai dura 5 minute meciul,Halep ar fi pierdut!Fizic a fost la pamant.Daca in final Timea nu ar fi facut doua dublu greseli ,ar fi castigat meciul.Halep a fost mai buna in primul set,iar in 2 si 3 Timea a fost mult peste Halep.Halep a avut un mare noroc ca a scapat inca odata de o rusine de a pierde un meci cu o jucatoare mult mai slab cotata.Deci locul ocupat nu spune nimic,este doar un noroc momentan!Timea nu este mai slaba dacat Halep la nici un capitol.Cam pe aici s-a terminat US Openul pentru Halep!

De ce nu vedem partea buna a lucrurilor si totdeauna vrem sa vedem lucrurile negative cred ca acest aspect este pur romanesc . Eu zic ca suntem invidiosi pe succesul acestei fete care sincer este singura sportiva care da dovada de ambitie si reuseste sa se pozitioneze intr-un clasament , intr-un top 10, de ceva ani. De ce nu vedem cate sacrificii face aceasta fata , cand ar putea oricand sa se retraga si sa isi pape banii acumulati. De ce nu ne mandrim ca in acest moment sigur chip romanesc la nivel international este ea, simona. Nu avem in acest moment pe absolut nimeni la un nivel asa de ridicat.

817570691657743
Oana Miulescu  •  04 Septembrie 2016, 15:50

Simona a castigat un meci de infarct cu o jucatoare mult mai inalta& puternica decat ea.Bravo,Simo, esti o luptatoare! Bafta in continuare!!

sakamoto
sakamoto  •  04 Septembrie 2016, 12:30

A fost un meci dinamic, jucat cu o ambitie formidabila de cele doua foarte bune tenismene. Finalul partidei, le-a gasit pe amindoua epuizate fizic. Felicitari Simona Halep! Tot respectul! Dupa meci Mats Wilander o gratula pe Simona, in schimb Barbara Schett, o lauda numai pe vecina ei Babos. De fapt amindoua fetele au facut un meci de neuitat. Inca odata:bravo Simona Halep! Te iubim!

spotfan
spotfan  •  04 Septembrie 2016, 11:55

BRAVO Simona! A dat dovada de tarie de caracter si un psihic tare. Nu oricine poarte reveni dupa ce a pierdut setul 2 categoric de la 1-3 pentru adversari in decisiv. A fost un meci interzis cardiacilor. In alta ordine de idei: Stie cineva de ce nu s-a prezentat Tecau cu Matteck Sands la proba de dublu mixt? Erau programati sa joace ieri seara si inlocuiti cu o alte perche desi Matteck Sands are meci doar astazi si Tecau a trecut ieri foarte lejer cu Rojer de adversari si parea foarte fresh si in primul rand neaccidentat dupa meci.

timm
timm  •  04 Septembrie 2016, 11:35

Set 3 scor 6-4 pentru Halep, deci mult peste Babos, 50%. vei fi sueprins sa vezi ca turneul nu sa terminat pentru Halep, ea joaca in turul urmator. "Norocul" lui Halep de a se afla in Top 10 dureaza de vreo 4 ani.

sorin965
sorin965  •  04 Septembrie 2016, 11:24

Şi deasemenea multi daca inca pot fi , dar hai sa fim cinstiti , in fiecare meci in indiferent ce sport exista cel putin un dacă . Acel daca ar putea schimba soarta partidei . Asta face diferenta , un daca neîmplinit si o determinare .

10204444699616941
Ion Ionescu  •  04 Septembrie 2016, 11:24

Ca intotdeauna, comentariul tau este lipsit de cel mai elementar bun-simt. Te-ai uitat la meci, mister? Ca am dubii serioase. FIZIC nu mai puteau sa reziste niciuna mult, la cat de intensive au fost schimburile de mingi. Dar, de...tu esti Gica Contra. E nevoie - in societate - si de tipi ca tine, care arunca cu noroi regulat... Ca sa ne dam seama, noi ceilalti, cat e de bine ca nu suntem ca tine.:)

tihi
tihi  •  04 Septembrie 2016, 11:06

catalynn
catalynn  •  04 Septembrie 2016, 10:18

A căstiga si in zilele mai putin bune face diferenta dintre un sportiv obișnuit si unul extraordinar, bravo Simonica si bafta in continuare! Pt cultura generală a semnatarei articolului Simona a pierdut doar 4 meciuri cu "băiețelul" spaniol, unul a fost un walk over, Simona neprezentându-se la meci din motive medicale, iar ce conteaza e ca pe hard nu a învins-o pe a noastra decat odata acum fix 5 ani, restul, fiind pe zgura ...