SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA QUEEN'S

Andrei Pavel a fost învins în primul tur la Queen's

Articol de GSP - Publicat marti, 09 iunie 2009 00:00

Tenismenul Andrei Pavel a pierdut, luni, în primul tur al turneului de la Queen's Club (Londra), unde a fost învins de francezul Paul-Henri Mathieu, informează site-ul oficial al competiţiei.

Paul-Henri Mathieu (locul 37 ATP) l-a învins pe Pavel în două seturi, scor 6-4, 7-6.

Pentru participarea în primul tur, Pavel a primit un cec în valoare de 3.515 euro, în timp ce învingătorul s-a ales cu 5.775 euro şi 10 puncte ATP. Mathieu va juca în turul 2 cu învingătorul din meciul Sebastien Grosjean-Juan Carlos Ferrero.

Sursa: NewsIn

„Fotbalul se «deteritorializează»! Nu mai există ceva esențial” » Un profesor de antropologie, Christian Bromberger, conferință de excepție despre o „mutație” în fotbalul de azi: „Am plecat de la tifoso, adică boală contagioasă, și am ajuns aici”