Comentarii (22)
lapusneanul
lapusneanul  •  01 Septembrie 2015, 09:10

"monica niculescu joaca ultimul meci, cu panova"..hahahahaha....s-a hotarat, pune racheta in cui ?....jurnalistii lu peste prajit..

sakamoto
sakamoto  •  01 Septembrie 2015, 21:58

Va rog frumos hotariti-va, scorul meciului Simona Halep-Marina Erakovici, a fost 6-3 3-0 sau 6-2 3-0?

catalynn
catalynn  •  01 Septembrie 2015, 21:10
Postat de anne1970_ar pe 01 Septembrie 2015, 20:34

Simona a jucat excelent azi, nici adversara nu i-a pus probleme deosebite. Mi-a placut ca a luat in serios meciul si ca ajucat f ingrijit si faptul ca si-a imbunatatit serviciul. Succes Simona!

Poate ca e si meritul lui D. Cahill insa am observat o serioasa imbunatatire a serviciului de cand a ajuns in America, serveste précis si puternic pt o femeie (in jur de 170km/h) insa din pacate nu poate face fata domnului Serena care le da constant cu peste 200km/h ... Nu ma astept sa castige turneul, este extrem de greu si deja sunt multe surprize, insa sper sa ajunga cat mai departe, mai ales ca practic a ramas singura (Irina tocmai a fost eliminate si ea iar Monica nu stiu daca va trece de Panova)

997253936960568
Cristi Alexe  •  01 Septembrie 2015, 20:59

si încă ceva.cu victoria aceasta Halep s-a calificat efectiv la Singapore.

Cristi Alexe  •  01 Septembrie 2015, 20:52

la momentul respectiv nu ieşise încă Safarova.la fel si când am comentat ca a abandonat Erakovic site-ul nu era actualizat.o sa fie mâine plin de titluri d astea , dar la articole scrise de deştepţi care nu-si dau seama ca Azarenka încă e in turneu pe sfertul Simonei.Dacă ajung ambele in sferturi si bate Simona, ceea ce poate nu-i chiar greu având in vedere ca a batut-o si Errani, o sa fie bine pentru moralul Simonei ca n-a invins-o pana acum.

anne1970_ar
anne1970_ar  •  01 Septembrie 2015, 20:34

catalynn
catalynn  •  01 Septembrie 2015, 19:50
Postat de Cristi Alexe pe 01 Septembrie 2015, 19:07

Safarova e condusă cu set si 4-1 cu dublu break. Cred ca mai pleacă o favorita.

Safarova a iesit (oricum Tsurenko chiar daca nu e top 25 nu e deloc o jucatoare slaba) si interesant ca a iesit si Timea Bacsinszky. Acum sa te tii titluri aici: Drum Liber catre finala pt Simona Halep! :-)

catalynn
catalynn  •  01 Septembrie 2015, 19:41

Felicitari Simonei, pacat ca Alexandra si Andreea nu au reusit sa mearga mai departe ... Sa vedem daca Irina trece in turul 2, a inceput slab, insa a revenit in setul 2, sa speram ca nu va ceda in decisiv.

lapusneanul
lapusneanul  •  01 Septembrie 2015, 19:22

mario....*** sunt doar aia care vor castiguri nemuncite..

mario_rdfe
mario_rdfe  •  01 Septembrie 2015, 19:16

*** rau Dulgheru..am pariat cel putin 18 gameuri in meci..aveam nevoie sa ia si dulgheru macar 6 gameuri...e varza !