SPORTURI  »  TENIS  »  ATP ROMA

Continuă seria rezultatelor pozitive » Horia Tecău şi Robert Lindstedt, în sferturi la Roma

Horia Tecău și Robert Lindstedt s-au calificat în ”Sferturile” de la Roma

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 mai 2012 00:00 / Actualizat miercuri, 16 mai 2012 19:14

Perechea Horia Tecău/Robert Lindstedt (România/Suedia), cap de serie numărul 4, s-a calificat, miercuri, în sferturile de finală ale turneului Masters de la Roma.

Cei doi i-au învins în optimile de finală, cu scorul de 6-4, 6-3, pe Juan Sebastian Cabal/Eduardo Schwank (Columbia/Argentina). În turul următor, Tecău şi Lindstedt îi vor întîlni pe învingătorii din partida Mariusz Fyrstenberg/Marcin Matkowski (Polonia), cap de serie numărul 6 - Jurgen Melzer/Philipp Petzschner (Austria/Germania).

Pînă în prezent, cuplul româno-suedez şi-a asigurat 180 de puncte ATP şi 17.970 de euro.

L'Equipe contrazice UEFA » Surpriză: francezii au anunțat „omul meciului” în România - Ucraina 3-0
Nationala

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

CALCULE: Cum se califică România în optimi la EURO 2024, după victoria fantastică în fața Ucrainei