catalynn
catalynn  •  30 Iunie 2017, 07:34
Postat de timm pe 30 Iunie 2017, 07:21

Cand a jucat 2 peciuri pe zi 2 zile la rand? Esti foarte prost informat.

Sincer sa fiu nu stiu ce ai cu omul, miercuri Simona a terminat meciul inceput de marți cu chinezoiaca si il începuse pe cel cu Pironkova. Norocul a facut sa vina ploia pt ca il pierdea, dupa ce pierduse primul set desi avusese vreo 7 mingi de set, plus arbitrul a întors din scaun o decizie a tușierului care o dadea câștigătoare pe Simona, intrase in vrie. Deci 2 meciuri, nu întregi fiecare, dar ca timp si intensitate au fost practic 2 meciuri. Ieri la fel, desi a jucat doar 2 seturi cu Pironkova din care unul avea disputate aproape 4 gameuri deja, a durat peste o ora jumate, si a tras din greu pt acea victurie, in timp ce Caroline s-a distrat cu Vaselina, iar la 3-0 in setul doi cand o vedeam toti câștigătoare a rămas pur si simplu fara benzina, jucand practic 5 seturi in aceeasi zi, chiar daca unul era inceput de Miercuri ... Weekend placut!

timm
timm  •  30 Iunie 2017, 07:21
Postat de merace pe 30 Iunie 2017, 00:48

Simona a realizat o buna performanta la Eastbourne, a ajuns in sferturi, adica in primele 8 jucatoare din turneu, in conditii de meciuri intrerupte de ploaie care au fortat-o sa joace cate 2 meciuri pe zi, 2 zile la rand. E un bun antrenament pe iarba pentru ea, inainte de Winbledon. Cine joaca tenis mai bine ca ea, sa dea cu piatra... :D

anne1970_ar
anne1970_ar  •  30 Iunie 2017, 07:16

Cu modul asta de abordare a unei partide, nu va ajunge niciodata nr. 1 si nici nu va castiga niciun Grand Slam

timm
timm  •  30 Iunie 2017, 07:20
Postat de merace pe 30 Iunie 2017, 00:44

Jurnalistii lui GeSePeste se prefac ca nu stiu ca Simona a jucat azi 5 seturi. Dar de unde nu e, nici Dumnezeu nu cere, daca lipsa de profesionalism jurnalistic ajuta doar la trafic, nu la jurnalism obiectiv... :D

Esti prostovan dar certi gsp. Simona a jucat 3 seturi cu Pironkova si 3 seturi cu Wozniacki. Ai priceput prostovane? A jucat 6 seturi.

timm
timm  •  30 Iunie 2017, 07:13
Postat de Danut Ognean pe 29 Iunie 2017, 20:26

copil probabil esti tu eu am 46 de ani idiotule

Omul se referea la gandirea ta infantila.

itrobert
itrobert  •  30 Iunie 2017, 01:29
Postat de Emanuel Alexandru pe 29 Iunie 2017, 20:28

si ceea ce vrei sa spui este ...!@@#!XX cred ca nici tu nu stii.. daca vorbeste poloneza de placere inseamna ca e poloneza? are drapelul Danemarciei ? reprezinta Danemarca .. e daneza ... asa si Halep vb engleza cu Daren Cahill..deci dupa logica ta-- vorbesc engleza de placere , deci Halep e englezoaica ... hai las-o ca miroase

E POLONEZA :), tu esti meltean...

merace
merace  •  30 Iunie 2017, 00:49
Postat de gado pe 29 Iunie 2017, 20:03

din pacate Simona va pierde acest meci. a reusit sa se concentreze in primul set si de la 2-5 a castigat setul cu 7-5 si a condus in al 2 lea set cu 2-0.. apoi a urmat relaxrea... cand ratezi nenumarate servicii... cand nu poti sa trimiti "scurte" in situatii prielnice... cand trimiti mingea in nori... nu mai poti face nimic... Daca vrea sa fie nr 1 va trebui sa joace ca si cum ar fi in "transa" asa cum se exprima comentatorul la 1-0 pentu Simona in setul 2... daca invata sa nu dezarmeze si sa se ambitioneze, poatye ca va ajunge candva nr 1... deocamdata este departe de acest loc...

dar cine te-a facut profet pe tine? Joci tu tenis mai bine ca Simona?!

merace
merace  •  30 Iunie 2017, 00:48

merace
merace  •  30 Iunie 2017, 00:44

749913671784643
Razvan Marcel  •  30 Iunie 2017, 00:30

Chiar nu inteleg cum poate pierde doua meciuri la fel.Cu Ostapenko a avut 1-0 la seturi,si 3-0 in setul doi,si sa intamplat ca azi.